Sen 08, 2023 | 01:00
AMEA-nın Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin sentyabr ayında ilk sayı çapdan çıxıb.
Qəzetin ön səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Türk dövlətlərinin Bakıda keçirilən tədbirlərdə iştirak edən nazirləri ilə görüşünə dair icmal və “Azərbaycan Respublikasının informasiya təhlükəsizliyi və kibertəhlükəsizliyə dair 2023-2027-ci illər üçün Strategiyası”nda AMEA-nın müvafiq vəzifəsi ilə bağlı xəbər yer alıb.
Bundan əlavə, qəzetdə AMEA-da yeni iş mövsümünün başlanması münasibətilə qarşıda duran vəzifələrə dair müşavirəyə, AMEA-nın prezidenti, akademik İsa Həbibbəylinin Türkiyədə elmi qurumlarda görüşlərinə, eləcə də respublika səviyyəli “Azərbaycan Dili və Ədəbiyyatı Forumu”nda çıxışına dair yazılar, AMEA prezidentinin səfərləri, görüşləri barədə xəbərlər və digər əhəmiyyətli tədbirlərə dair məlumatlar dərc edilib.
Bugünkü sayda Azərbaycan-Türkiyə elmi əlaqələrindən bəhs edən məqalə və yeni elmi nəşrlərlə tanış ola bilərsiniz.
Qəzetin rus və ingilis dili bölməsində AMEA prezidentinin Bolqarıstan Duzdağ arxeoloji ekspedisiyasının işi ilə tanışlığı mövzusunda yazı, Təbiət Tarixi Muzeyinin elmi əlaqələrindən bəhs edən məqalə, həmçinin son elmi yeniliklərə dair informasiyalar yer alıb.

Sep 08, 2023 | 01:00
The first issue of "Elm" newspaper, the weekly press organ of the Presidium of ANAS, was published in September.
The front page of the newspaper contained an overview of the meeting of President Ilham Aliyev with the ministers of the Turkish states participating in the events held in Baku and news about the relevant role of ANAS in the "2023-2027 Strategy of the Republic of Azerbaijan on Information Security and Cyber Security".
In addition, in the newspaper, articles on the meeting on the tasks ahead in connection with the start of the new working season in ANAS, the meetings of the President of ANAS, academician Isa Habibbeyli in scientific institutions in Turkey, as well as the speech at the republican-level "Azerbaijani Language and Literature Forum", the visits of the President of ANAS , news about meetings and other important events were published.
In today's issue, you can get acquainted with articles and new scientific publications about Azerbaijan-Turkey scientific relations.
In the Russian and English sections of the newspaper, there is an article about the acquaintance of the President of ANAS with the work of the Bulgarian Duzdag archaeological expedition, an article about the scientific relations of the Museum of Natural History, as well as information about the latest scientific innovations.