Mart 27, 2026 | 03:58
Azərbaycan Respublikası Prezidenti İlham Əliyevin 9 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamı ilə hər il martın 27-si ölkədə "Elm Günü" kimi qeyd edilir.
Elm cəmiyyətin inkişafının əsas dayaqlarından biri olmaqla, insanlığın tərəqqisində mühüm rol oynayır. Elmi nailiyyətlər sayəsində həyatın müxtəlif sahələrində əldə olunan irəliləyişlər ölkələrin sosial-iqtisadi inkişafına, innovasiyaların tətbiqinə və rifahın yüksəlməsinə xidmət edir.
27 Mart- bu əlamətdar gün, elmin əhəmiyyətini bir daha vurğulamaq, gənc nəslin elmə marağını artırmaq və elmi fəaliyyətin inkişafına diqqət yetirmək baxımından xüsusi önəm daşıyır.
İnanırıq ki, elmə göstərilən diqqət və dəstək gələcəkdə daha böyük nailiyyətlərin əldə olunmasına zəmin yaradacaqdır.
27 Mart Elm Günü münasibətilə ömrünü elmə sərf edən bütün alimləri, gənc tədqiqatçıları və elmə töhfə verən hər kəsi səmimi-qəlbdən təbrik edir, bütün elm adamlarına yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.

Mar 27, 2026 | 03:58
By the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated April 9, 2018, March 27 is celebrated as "Science Day" in the country every year.
Science, being one of the main pillars of the development of society, plays an important role in the progress of humanity. Thanks to scientific achievements, the progress achieved in various spheres of life serves the socio-economic development of countries, the application of innovations and the increase in well-being.
March 27 - this significant day is of particular importance in terms of once again emphasizing the importance of science, increasing the interest of the younger generation in science and paying attention to the development of scientific activity.
We believe that the attention and support shown to science will create the basis for achieving greater achievements in the future.
On the occasion of March 27, we sincerely congratulate all scientists, young researchers and everyone who has devoted their lives to science, and wish all scientists new successes.