Şəki REM-in əməkdaşları beynəlxalq konfransda iştirak ediblər
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Ekoloji coğrafiya şöbəsinin müdiri, coğ.ü.f.d. Qafqaz Ağabalayev və şöbənin əməkdaşı Elvin Qarayev 20–22 fevral 2026-cı il tarixlərində Türkiyə Respublikasında keçirilmiş XXIV Beynəlxalq İstanbul Konfransında onlayn formatda iştirak ediblər.
Onlar konfransda “İqtisadiyyatın əsas sahələri üzrə məhsul buraxılışının dinamikası və struktur təhlili (2018–2023-cü illər) (Balakən rayonu üzrə)” mövzusunda məruzə ilə çıxış ediblər. Təqdim olunan tezis “Konfrans materialları” toplusunda dərc edilib.

The employees of Sheki RSC participated in the international conference
Head of Ecological geography department of ANAS, Sheki Regional Scientific Center PhD in geography Gafgaz Agabalayev and the employee of the department Elvin Garayev participated in the XXIV International Istanbul Conference held on February 20-22, 2026 in the Republic of Turkey in online format.
They delivered a report at the conference on the topic “Dynamics and structural analysis of product output in the main sectors of the economy (2018–2023) (for Balakan region)”. The presented thesis was published in the collection “Conference Materials”.