AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri Sənan Həsənov Şəki Regional Elmi Mərkəzdə olub
18 aprel 2024-cü il tarixində AMEA-nın Azad Həmkarlar İttifaqının sədri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Sənan Həsənov AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində həmkarlarla görüşüb.
Görüşdə Şəki REM-in əməkdaşları iştirak ediblər.
Tədbiri giriş sözü ilə açan Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d., dos. Yusif Şükürlü qonağımızı salamladıqdan sonra sözü dosent Sənan Həsənova verib.
Sənan Həsənov Həmkarlar İttifaqının Nizamnaməsində əsas vəzifənin əməkdaşların hüquq və mənafeyinin qorunması olduğunu açıqlayıb, reallıqlar, qarşılaşdığımız problemlər barədə məlumat verib. O, təşkilatlar və fərdlər arasında kollektiv fəaliyyət və əməkdaşlığın təmin edilməsi məqsədilə müasir çağırışlar və qarşıda duran əsas hədəflər haqqında geniş söhbət açıb. Əməkdaşların sualları sədr tərəfindən cavablandırılıb, onlar üçün qaranlıq olan məsələlərə aydınlıq gətirilib.
Sonra Şəki REM-in Həmkarlar Təşkilatının sədri Aqil Mustafayevin və Təftiş komissiyasının sədri Namiq Abdurahmanovun hesabatları dinlənilib.
Şəki REM-in Həmkarlar Təşkilatına və Təftiş komissiyasına yeni sədr, katib və üzvlərin seçilməsi prosesi baş tutub.
Şəki REM-in Həmkarlar Təşkilatının tərkibində bəzi dəyişikliklər edilib və yeni tərkib təsdiq edilib:
Sədr: Aqil Mustafayev;
Katib:Yevgeniya Bəkirova;
Üzvlər: Ayşən Salmanova;
Ruslan Səmədov.
Təftiş komissiyasının sədri: Namiq Abdurahmanov;
Üzvlər: Aytən Hümmətova;
Cabbar Xəlilov.
Şəki REM-in direktoru Yusif Şükürlü və Həmkarlar Təşkilatının sədri Aqil Mustafayev Azərbaycan Həmkarlar İttifaqı Konfederasiyasının 2024-cü il Qurultayına nümayəndə seçiliblər.
Tədbirin sonunda Heydər Əliyev siyasi irsinin araşdırılması ilə bağlı elmi əsərlər dosent Sənan Həsənov tərəfindən Şəki REM-in kitabxana fonduna hədiyyə edilib.

Apr 18, 2024 | 11:02
On April 18, 2024, Chairman of Free Trade Union of ANAS, Doctor of Philosophy in Political Sciences, doc. Sanan Hasanov met with colleagues at Sheki Regional Scientific Center of ANAS.
Employees of Sheki RSC participated in the meeting.
THE director Sheki RSC, Ph.D., doc. Yusif Shukurlu gave the floor to docent Sanan Hasanov after welcoming our guest
Sanan Hasanov explained that the main task in the Charter of the Trade Union is to protect the rights and interests of the employees, and informed about the realities and the problems we face. He opened a wide conversation about modern challenges and the main goals ahead in order to ensure collective action and cooperation between organizations and individuals. The questions of the employees were answered by the chairman, the issues that were unclear for them were clarified.
Then the reports of Agil Mustafayev, chairman of the Trade Union Organization of Sheki REM, and Namig Abdurahmanov, chairman of the Inspection Commission, were heard.
The process of electing a new chairman, secretary and members to the Trade Union Organization and Inspection Commission of Sheki REM took place.
Some changes were made in the composition of the Trade Union Organization of Sheki REM and the new composition was approved: