Yan 28, 2024 | 02:00
28 yanvar 2024-cü il tarixində Şəki Şəhər İcra Hakimiyyəti və İndoneziyanın Azərbaycandakı səfirliyi tərəfindən Şəki Dövlət Dram Teatrında tədbir və sərgi təşkil edilib. İndoneziyanın Azərbaycandakı səfiri Hildi Hamidə çıxış edərək tədbirin əsas məqsədinin Azərbaycan İndoneziya mədəni əlaqələrinin inkişaf etdirilməsini təmin etmək, iki ölkə arasında sosial münasibətlərin formalaşmasına xidmət etməkdən ibarət olduğunu ifadə edib. Tədbirdə həmçinin, İndoneziyanın mədəniyyətini, incəsənətini, kulinariyasını, turizm potensialını əks etdirən sərgi nümayiş etdirilib.
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşları- Ekoloji coğrafiya şöbəsinin elmi işçisi Aygün İsmayılova və kitabxana müdiri Günel Musayeva tədbirdə iştirak ediblər. Əməkdaşlarımız İndoneziyanın Azərbaycandakı səfiri Hildi Hamidə AMEA-nın Şəki REM-i ilə İndoneziyanın Raul Universiteti arasında imzalanan memorandumdan bəhs ediblər. Səfir iki ölkə arasında yalnız siyasi, iqtisadi, sosial əlaqələrin deyil, elmi əməkdaşlığın da inkişaf etdirilməsindən məmnunluğunu ifadə edib. Sonda xatirə fotoşəkilləri çəkilib.

Jan 28, 2024 | 02:00
On January 28, 2024 the ceremony and exhibition was held by Sheki Executive Power and Embassy of Indonesia in Azerbaijan in Sheki State Dram Theatre. The Embassy of Indonesia in Azerbaijan Hidi Hamid performed and stressed that the main purposes of this ceremony are to ensure the development of Azerbaijan Indonesia cultural relations, and serve the formation of the social relations between the two countries. In the ceremony the exhibition reflected the culture, art, cuisine and tourism of Indonesia was demonstrated.
The employees of ANAS, Sheki Regional Scientific Center- scientific worker of Ecological Geography department Aygun Ismayilova and the head of library Gunel Musayeva participated in the ceremony. Our employees dealt with the signed memorandum between Sheki RSC and Raul University of Indonesia to the Embassy of Indonesia in Azerbaijan Hidi Hamid. The ambassador expressed his satisfaction with the development of not only political, economic, social relations, but also scientific cooperation between the two countries. At the end, commemorative photos were taken.