Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanı
Noy 04, 2023 | 11:00
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Azərbaycan Respublikasında elm və təhsil sahəsində idarəetmənin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı bəzi tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 28 iyul tarixli 1769 nömrəli Fərmanının icrası ilə əlaqədar qərara alıram:
- Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Ümumi Yığıncağında qəbul olunmuş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi” təsdiq edilsin (əlavə olunur).

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on approval of the Charter of the Azerbaijan National Academy of Sciences
Nov 04, 2023 | 11:00
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I make a decision regarding the implementation of Decree No. 1769 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 28, 2022 "On some measures related to the improvement of management in the field of science and education in the Republic of Azerbaijan":
The "Charter of the Azerbaijan National Academy of Sciences" adopted at the General Assembly of the Azerbaijan National Academy of Sciences should be approved (attached).
The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan should resolve the issues arising from this Decree.