Noy 04, 2023 | 10:00
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Azərbaycan Respublikasında elm və təhsil sahəsində idarəetmənin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı bəzi tədbirlər haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2022-ci il 28 iyul tarixli 1769 nömrəli Fərmanının icrası ilə əlaqədar qərara alıram:
“Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi”nin təsdiqi və “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsinin təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2003-cü il 4 yanvar tarixli 837 nömrəli Fərmanının ləğvi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 dekabr tarixli 386 nömrəli Fərmanının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2014, № 12, maddə 1540; 2016, № 5, maddə 859; 2017, № 7, maddə 1365; 2020, № 4, maddə 403) 1-ci hissəsi ləğv edilsin.

Nov 04, 2023 | 10:00
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I make a decision regarding the implementation of Decree No. 1769 of the President of the Republic of Azerbaijan dated July 28, 2022 "On some measures related to the improvement of management in the field of science and education in the Republic of Azerbaijan":
Decree No. 386 of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 11, 2014 "On the approval of the Charter of the Azerbaijan National Academy of Sciences" and the cancellation of Decree No. Legislative Collection of the Republic of Azerbaijan, 2014, No. 12, Article 1540; 2016, No. 5, Article 859; 2017, No. 7, Article 1365; 2020, No. 4, Article 403) part 1 should be repealed.