Okt 18, 2023 | 05:46
18 oktyabr 2023-cü il tarixində Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illiyi ərəfəsində Bəxtiyar Vahabzadənin ev-muzeyində Şəki Mərkəzi Kitabxanasının və Bəxtiyar Vahabzadənin ev-muzeyinin təşkilatçılığı ilə Dövlət Müstəqilliyinin Bərpası Günü ilə əlaqədar “Müstəqilliyimiz əbədidir, sarsılmazdır, dönməzdir” mövzusunda tədbir təşkil edilib.
Tədbirdə MKS-nın direktoru, v.s.m.i.e. Kəmalə İsmayılova, əməkdaşı Ayxan Şükürlü, Dilbər Yaqubova, Şəki Regional Elmi Mərkəzin “Tarix, arxeologiya və epiqrafika” şöbəsinin əməkdaşı Habil Xəlilov və “İctimayyətlə əlaqələr” şöbəsinin rəhbəri Reyhan Mənəfova, M.F.Axundovun ev-muzeyinin əməkdaşları, Nurəddin Bədəlov adına şəhər Folklor evinin direktoru və əməkdaşları iştirak və çıxış ediblər. Tədbir Kanal S-in xəbərlər departamenti və Şəki Media səhifəsi tərəfindən lentə alınıb.

Oct 18, 2023 | 05:46
On October 18, 2023, on the eve of the 100th anniversary of national leader Heydar Aliyev, an event on the theme "Our independence is eternal, unshakable, irreversible" was organized at the house-museum of Bakhtiyar Vahabzade with the organization of Sheki Central Library and the house-museum of Bakhtiyar Vahabzade.
At the event, the director of MKS Kamala Ismayilova, the employee Aykhan Shukurlu, Dilbar Yagubova, , employee of the "History, Archeology and Epigraphy" department of Sheki Regional Scientific Center Habil Khalilov, and, head of the "Public relations" department Reyhan Manafova, employees of the house-museum of M.F. Akhundov, director of the city folklore house named after Nureddin Badalov participated and spoke. The event was filmed by the news department of Kanal S and the Sheki Media page.