May 30, 2023 | 12:00
30 may 2023-cü il tarixində AMEA-nın Şəki REM-nin növbəti Elmi şura yığıncağı keçirilib. Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d., dosent Y.H.Şükürlü gündəlikdəki məsələlər barədə Elmi şura iştirakçılarını məlumatlandırıb, gündəlik səsə qoyularaq qəbul edilib. Dosent Y.Şükürlü Ümummilli lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş “Heydər Əliyev, lider, zaman və müasirlik” mövzusunda AMEA Rəyasət Heyətinin Ümumi yığıncağının xüsusi iclası haqda məlumat verib. O bildirdi ki, Ümumi yığıncaq beynəlxalq elmi konfrans formatında, yüksək səviyyədə təşkil olunub. Tədbirdə AMEA Rəyasət Heyətinin üzvləri, Milli Məclisin deputatları, görkəmli ictimai-siyasi xadimlərlə yanaşı, Türkiyə, Gürcüstan, Türkmənistan kimi ölkələrin nüfuzlu alimləri, təhsil işçiləri iştirak ediblər. Ümumi yığıncaqda Şəki REM 4 əməkdaşı ilə iştirakçı qismində təmsil olunub.
Sonra gündəlikdəki digər məsələlər- AMEA Rəyasət Heyətinin 16 yanvar 2023-cü il tarixli 2/12 saylı Qərarı ilə Şəki REM tərəfindən təşkil ediləcək beynəlxalq konfrans, AMEA Rəyasət Heyətinin AMEA-nın 2022-ci il üzrə elmi və elmi təşkilati fəaliyyəti və qarşıda duran vəzifələr haqqında 16 mart 2023-cü il tarixli 1/1 saylı qərarının 3.14. və 3.22. bəndlərinin Şəki Rem-də icrası ilə bağlı məsələlər müzakirə olunub, müvafiq qərarlar qəbul edilib.

May 30, 2023 | 12:00
The next scientific council meeting of ANAS Sheki RSC was held on May 30, 2023. The director of Sheki RSC, PhD on Physics, docent Y.H.Shukurlu informed the participants about the agenda and the agenda was voted and adopted. Docent Y.Shukurlu informed about the special meeting of ANAS Presidium on the theme “Haydar Aliyev, leader, time and modernity” dedicated to the 100th anniversary of Haydar Aliyev. He noted that the Common ceremony was organized with the form of international scientific conference. At the event, besides the members of ANAS Presidium, the deputies of National Assembly, public-political figures, great scholars and educational workers of Turkey, Georgia, Turkmenistan. In the Common ceremony Sheki RSC was represented with its 4 employers.
Then the other issues on agenda – an international conference that organized by Sheki RSC with the decision number 212 of ANAS Presidium dated January 16, 2023, and the other decisions about scientific and scientific organizational activity of ANAS for 2022 and upcoming tasks of ANAS Presidium were discussed and relevant decisions were adopted.