Apr 20, 2023 | 12:00
20 aprel 2023-cü il tarixində Şəki REM-in Akt zalında Ramazan bayramı münasibətilə tədbir təşkil olunub. Tədbiri açan Şəki REM-in direktoru fiz.ü.f.d., dosent Y.H.Şükürlü əməkdaşları müsəlman dünyasının müqəddəs bayramı olan Ramazan bayramı münasibərilə təbrik edib, səmimi arzularını çatdırıb.
Şəki REM-nin əməkdaşı Habil Xəlilov Ramazan bayramının mahiyyəti, onun tarixi haqda məlumat verib. Oruc ibadəti haqqında “Qurani-Kərimdə” yer alan ayələri və hədisləri tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırılıb. Onuc ibadətinin islam dinindən əvvəlki təktanrılı dinlərdəki yerindən, xüsusiyyətindən bəhs edib. H.Xəlilov milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və təbliği istiqamətində aparılan dövlət siyasətini, Azərbaycanda mövcud multikultiral mühitin nümunəvi xarakterini diqqətə çatdırıb.

Apr 20, 2023 | 12:00
On April 20, 2023, an event was organized on the occasion of Ramadan in the assembly hall of Sheki RSC. Opening the event, the director of Sheki RSC PhD on physics, docent Y.H. Shukurlu congratulated the employees for Ramadan, the holy holiday of the Muslim world, and conveyed his sincere wishes.
Habil Khalilov, an employee of Sheki RSC, informed about the essence of Ramadan holiday and its history. The participants of the event were brought to the attention of the verses and hadiths of the "Holy Qur'an" about fasting worship. He talked about the place and characteristics of fasting worship in monotheistic religions before Islam. H. Khalilov drew attention to the state policy carried out in the direction of protecting and promoting national and moral values, and the exemplary nature of the existing multicultural environment in Azerbaijan.