Apr 17, 2023 | 12:00
15 aprel 2023-cü il tarixində AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin və Şəki şəhər 4 №-li musiqi məktəbinin təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycanda intibah dövrü” adlı tədbir keçirilib. Tədbirdə Şəki REM-in “Tarixi irs və etnoqrafiya” şöbəsinin əməkdaşları Reyhan Mənəfova “Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi, milli intibahın inkişafı və Heydər Əliyev şəxsiyyəti”, Habil Xəlilov “Heydər Əliyev siyasəti və Azərbaycanda milli-mənəvi dəyərlər” adlı məruzələrlə çıxış ediblər. Məruzələrdə Azərbaycanın dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsində və dövlət quruculuğu istiqamətində aparılan islahatlarda, milli intibahın tərəqqisində, milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və təbliğində ulu öndərin uğurlu fəaliyyətindən bəhs olunub. Qeyd edilən istiqamətlərdə məqsədyönlü siyasətin Prezident İlham Əliyev tərəfindən davam etdirildiyi vurğulanıb.
Şəki şəhər 4 №-li musiqi məktəbinin direktor əvəzi Sevil Qurbanova və şöbə müdiri Fərqanə Salamova məruzə ətrafında çıxış edərək, ümummilli liderin zəngin dövlətçilik təcrübəsi sayəsində Azərbaycanda milli birliyə və inkişafa nail olunduğunu, digər sahələrlə yanaşı, milli mədəniyyətin və incəsənətin dövlət himayəsinə alındığını qeyd ediblər. Sevil Qurbanova tədbirin yüksək səviyyədə həyata keçirilməsində əməkdaşlıq etdikləri üçün Şəki REM-in rəhbərliyinə öz təşəkkürlərini çatdırıb.

Apr 17, 2023 | 12:00
On April 15, 2023 an event named “Haydar Aliyev and renaissance in Azerbaijan” was held with the organization of ANAS Sheki Regional Scientific Center and Sheki music school number 4. In the ceremony the employees of “Historical heritage and ethnography” department of SRSC Reyhan Manafova participated with the article named “State independence of Azerbaijan, the development of national renaissance and Haydar Aliyevʼs personality”, Habil Khalilov with “Haydar Aliyevʼs policy and national-moral values in Azerbaijan”. In the reports it was dealt with the lucky action of the great leader in the direction of strengthening state independence of Azerbaijan. It was stressed that the continuation of this policy by Ilham Aliyev.
Sevil Gurbanova, the deputy director of Shaki city music school No. 4, and Fargana Salamova, the head of the department, spoke about the report and noted that thanks to the national leader's rich statecraft experience, national unity and development were achieved in Azerbaijan, and among other areas, national culture and art were taken under the state patronage. Sevil Gurbanova expressed her gratitude to the leadership of Sheki RSC for their cooperation in the implementation of the event at a high level.