AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Həmkarlar Təşkilatının təşəbbüsü ilə “8 mart Beynəlxalq Qadınlar Günü” nə həsr edilmiş tədbir keçirilib
Mart 07, 2023 | 12:00
07 mart 2023-cü il tarixində AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Həmkarlar Təşkilatının təşəbbüsü ilə “8 mart Beynəlxalq Qadınlar Günü” nə həsr edilmiş tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan Şəki REM-in direktoru, f.ü.f.d., dosent Y.H.Sükürlü Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin Azərbaycan qadınlarını rəsmi təbrik çıxışını səsləndirib. O öz adından və Şəki REM-in kollektivi adından qadın əməkdaşları təbrik edib, fəallığı ilə seçilən qadın əməkdaşların əmək fəaliyyətini yüksək qiymətləndirib.
Mərkəzin Elmi işlər üzrə direktor müavini biol.ü.f.d., Fərhad Əzizov Mərkəzdə çalışan qadınların Azərbaycan cəmiyyətində tutduğu fəal ictimai mövqeyindən, ŞREM-in fəaliyyətində qadın əməkdaşların imkan daşıyıcılıq funksiyalarını şərəflə icra etmələrindən qürur hissi ilə söz açıb, onlara elmi fəaliyyətlərində uğurlar diləyib.
“Ekoloji biofizika” şöbəsinin rəhbəri Yevgeniya Bəkirova ŞREM-in qadın əməkdaşlarının timsalında bütün Azərbaycan qadınlarını təbrik edib, onlara ən xoş arzularını ünvanlayıb.
“Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin rəhbəri İradə Yusifova ŞREM-in qadın əməkdaşları adından rəhbərliyə və Həmkarlar Təşkilatına göstərdikləri diqqət və qayğıya görə təşəkkürünü bildirib.
Şəki REM-in Həmkarlar Təşkilatının sədri Aqil Mustafayev qadınları təbrik edib, onlara elmi fəaliyyətlərində və şəxsi həyatlarında uğur və xoşbəxtlik diləyib.
Şəki Regional Elmi Mərkəzinin “Sənədlərlə iş’’ şöbəsinin müdiri Namiq Abdurahmanov öz təbriklərini və səmimi arzularını çatdırıb.
Tədbirin sonunda “Tarixi irs və etnoqrafiya” şöbəsinin elmi işçisi Reyhan Mənəfova çıxış edərək, öz səmimi arzularını və təbriklərini qadın əməkdaşlarla bölüşüb, “Qadın ürəyi” şeirini səsləndirib.

Mar 07, 2023 | 12:00
On March 7, 2023 an event dedicated to "March 8 International Women's Day" was held with the initiative of the Trade Union Organization of Sheki Regional Scientific Center of ANAS. Opening the event with an introductory speech, the director of Sheki RSC, PhD, docent Y.H.Shukurlu, announced the official congratulatory speech of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev to the women of Azerbaijan. He congratulated the female employees on behalf of himself and the team of Sheki RSC and highly appreciated the work of the female employees who were distinguished by their activity.
Deputy director for scientific affairs PhD on biology Farhad Azizov spoke about active public position of the working women of the Center in Azerbaijan society, and wished them success in their scientific activity.
Yevgeniya Bekirova the head of "Ecological Biophysics" department congratulated all the women of Azerbaijan on behalf of the female employees of Shrem and wished them success.
Irada Yusifova the head of "Folklore and handicrafts" department expressed her gratitude to the management and the Trade Union Organization on behalf of the female employees of Shrem for their attention and care.
Agil Mustafayev Chairman of the Trade Union Organization of Sheki RSC congratulated the women and wished them success and happiness in their scientific activities and personal lives.
Namig Abdurahmanov the head of "Work with documents" department of Sheki Regional Scientific Center conveyed his congratulations and sincere wishes.
At the end of the event Reyhan Manafova- a researcher of "Historical Heritage and Ethnography" department gave a speech shared her sincere wishes and congratulations with the female employees and recited the poem "A Woman's Heart".