“18 oktyabr Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpası günü” münasibəti ilə tədbir keçirilib
Okt 18, 2022 | 12:00
18 oktyabr 2022-ci il tarixdə AMEA-nın Şəki REM-də “18 oktyabr Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpası günü” münasibəti ilə tədbir keçirilib. İlk öncə dövlətimizin azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan həmvətənlərimizin ruhu sükutla yad olunub.
Tədbiri açan Şəki REM-in direktoru fiz.ü.f doktoru, dosent Yusif Şükürlü tədbir iştirakçılarını təbrik edərək, bu günün tariximizdə əlamətdar hadisələrdən biri kimi qeyd edilməsinin əhəmiyyətindən bəhs edib. Natiq çıxışında ümummilli lider H.Əliyevin Azərbaycan Respublikasına rəhbərliyi dövründə həyata keçirilən siyasətin dövlət müstəqilliyinin möhkəmləndirilməsi istiqamətində xüsusi önəm daşıdığını qeyd edib. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, müzəffər ali baş komandan cənab İlham Əliyevin müstəqilliyimizin möhkəmləndirilməsi uğrunda apardığı məqsədyönlü fəaliyyətə diqqət çəkilib.
Geo.min.ü.f. doktoru Hüseyn Mustafabəyli çıxış edərək dövlət müstəqilliyinin bərpasına aparan yola nəzər salıb.

Oct 18, 2022 | 12:00
On October 18, 2022, an event was held in Sheki RSC of ANAS on the occasion of "October 18, the day of restoration of state independence of the Republic of Azerbaijan". First of all, the souls of our compatriots, who were martyred for the freedom and territorial integrity of our country, were remembered in silence.
Opening the event, the director of Sheki RSC, PhD on physics, docent Yusif Shukurlu congratulated the event participants and spoke about the importance of marking this day as one of the significant events in our history. In his speech, the speaker noted that the policy implemented during the leadership of the national leader H. Aliyev to the Republic of Azerbaijan was of special importance in the direction of strengthening state independence. Attention was drawn to the purposeful activity of the President of the Republic of Azerbaijan, the supreme commander-in-chief Mr. Ilham Aliyev for strengthening our independence.
PhD on Geo.min. Huseyn Mustafabayli made a speech and looked at the path leading to the restoration of state independence.