Dek 05, 2018 | 11:02
Yığıncağın gündəliyində qoyulan birinci məsələ üzrə ŞREM-in Həmkərlar Təşkilatının sədri C.Məmmədovun illik hesabatı dinlənildi. C.Məmmədov hesabatda il ərzində yerinə yetirilən mədəni-kütləvi tədbirlər, təşkilatı fəaliyyət barədə, eyni zamanda ŞREM-in strukturlarına daxil olan təsərrüfat sahələrində yerinə yetirilən işlər barədə, il ərzində Şəki şəhər İcra hakimiyyəti tərəfindən təşkil edilən mədəni kütləvi tədbirlər və şəhər ərazisində təşkil edilən təmizlik işlərində, ağacəkmə kompaniyalarında iştirakla bağlı məlumat verdi. O, eyni zamanda çıxışında ŞREM-in əməkdaşlarının mövsüm ərzində istirahətlərinin təşkili, əlamətdar günlərin qeyd olunması ilə bağlı görülən tədbirlər haqqında məlumat verdi. Hesabat ətrafında müzakirələrdə ŞREM-in aparıcı elmi işçisi, professor F.İbrahimov , b.ü. PhD Q.Bəkirov və digərləri çıxış edərək Həmkarlar Təşkilatının fəaliyyətini qənaətbəxş hesab etdiklərini bildirdilər.
Gündəlikdə duran ikinci məsələ ilə bağlı AMEA Rəyasət Heyətinin 23 noyabr 2018-ci il tarixli 733 saylı Sərəncamından irəli gələn vəzifələrin yerinə yetirilməsi ilə əlaqədar ŞREM-in direktoru , f.r.ü. PhD dosent Y.Şükürlü məlumat verdi. O, şöbə rəhbərlərinin səlahiyyətlərinin artırılması istiqamətində sərəncamdan irəli gələn vəzifələri xüsusi vurğuladı və bu sahəyə gələcəkdə diqqət və nəzarətin gücləndirilməsinin labudlüyünü qeyd etdi.
Gündəlikdə duran üçüncü məsələ ilə bağlı ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini b.ü. PhD F.Əzizov ŞREM-də 2018-ci ildə elmi tədqiqat işlərinin yerinə yetirilməsi ilə əldə olunan ən mühüm elmi nəticələr barədə məlumat verdi. Ayrı-ayrı şöbələr üzrə əldə olunmuş elmi nəticələr müzakirə edilərək ŞREM üzrə ümumi ən mühüm elmi nəticələrin hazırlanıb təqdim olunması və hesabata əlavə edilməsi qərara alındı.
Yığıncaqda ŞREM-in təşkilatı fəaliyyətinə dair müzakirələr aparıldı, beynəlxalq və ölkə üzrə AMEA-nın strukturlarına daxil olan digər təşkilatlarla bağlanmış birgə elmi-texniki fəaliyyətə dair müqavilələrdə nəzərdə tutulmuş işlərin hesabatlarının hazırlanması şöbə rəhbərlərinə həvalə olundu.

Dec 05, 2018 | 11:02
Firtly, the annual report of J.Mammadov who is the chairman of the trade union at SHRSC was heard at the meeting agenda. M.Mammadov spoke about participation in cultural events, organizational activities carried out throughout the year, as well as activities carried out in the SHRSC structures and cultural events organized by the Sheki City Executive Authority throughout the year and cleaning work, and participation in the tree-growing companies. At the same time, he also delivered a speech on the activities of the SRSC staff in connection with the organization of holidays, celebration of significant days. During the discussion, the SHRSC 's leading researcher, Professor F.Ibrahimov, b. Ph.D. Bakirov and others noted that they consider the activity of the Trade Union satisfactory.
Information about the second issue on the agenda was given by PhD. Docentent Y.Shukurlu in connection with the fulfillment of the tasks arising from the Order of the Presidium of ANAS dated November 23, 2018, No. 733. He specifically emphasized the tasks arising from the decree to increase the authority of the department heads and emphasized the importance of strengthening focus and control in the future.
Information of the third issue on the agenda was given by the Deputy Director of SHRSC for Scientific Affairs, Sr. PhD Fazyl Azizov about the most important scientific results achieved by SRSC in 2018. I was decided to study the scientific results obtained in separate departments and to prepare a report and present it.
At the meeting, discussions were held on the activities of the SHRSC, as well as the heads of departments responsible for the preparation of reports on the joint scientific and technical activities concluded with other organizations included in the structure of ANAS.