Fev 17, 2017 | 03:25
AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Elmi Şurasının 30 noyabr 2016-cı il tarixli yığıncağında Elm haqqında AR Qanununun 6.024 bəndində qeyd olunmuş “Elmi işçilərin, mütəxəssislərin və elmi xidmət sahəsi işçilərinin attestasiyasının təşkil edilməsi” müddəasının tələbinə əsaslanaraq “Əməkdaşların attestasiyasının keçirilməsi haqqında” qərar qəbul edilmişdir. 02 dekabr 2016-cı il tarixində həmin qərarın icrası ilə bağlı Elmi Mərkəzin direktoru f.ü.PhD, dos. Y.Şükürlü tərəfindən Attestasiya komisiyasının yaradılması haqqında əmr verilmişdir.
Eyni zamanda bu əmrə əsasən komissiyaya attestasiyaya cəlb olunacaq əməkdaşları siyahısının hazırlanması və həmin əməkdaşlara attestasiya keçiriləcək tarixdən 15 gün əvvəl yazılı məlumat verilməsi tapşırılmışdır.
Komissiyanın 5, 19, 26 dekabr 2016-cı il və 16 yanvar 2017-ci il tarixlərdə iclasları keçirilmişdir.
Komissiya tərəfindən AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşlarının attestasiya olunması qrafiki müəyyənləşdirilmiş, attestasiyanın 18, 19 və 23 yanvar 2017-ci il tarixlərdə keçirilməsi qərarlaşdırılmış və iki həftə əvvəldən hər bir əməkdaşa fərdi bildirişlər verilmişdir. Attestasiyaya cəlb olunacaq əməkdaşların sayı 46 nəfər (o cümlədən 7 şöbə rəhbəri, 4 aparıcı elmi işçi, 1 böyük elmi işçi, 3 kiçik elmi işçi, 6 böyük laborant, 11 laborant, 14 mütəxəssis və elmi xidmət sahəsi işçisi olmaqla) müəyyənləşdirilmişdir.
Ümumilikdə attestasiyaya cəlb olunmalı 46 əməkdaşdan 44-ü attestasiyadan keçmişdir. 1 nəfər illik əmək məzuniyyətində olması, 1 nəfər isə xəstəlik səbəbindən attestasiyaya qatılmamışdır. AR Nazirlər Kabinetinin “Azərbaycan Respublikasında elmi işçilərin attestasiyasının keçirilməsi Qaydaları”nın təsdiq edilməsi haqqında” qərarının 4.11. bəndinə əsasən işçi üzürlü səbəbdən attestasiya komissiyasının iclasına gəlmədikdə müvafiq sənədlər əsasında sonradan təsdiq edilmiş qrafik əsasında onun attestasiyası keçirilir.
Attestasiya olunan əməkdaşların hər birinə uyğun attestasiya vərəqəsi doldurulmuş və prosedur qaydalara əsasən rəhbərliyə təqdim olunmuşdur. “Azərbaycan Respublikasında elmi işçilərin attestasiyasının keçirilməsi Qaydaları”nın təsdiq edilməsi haqqında” qərarının 4.19-cu bəndinə əsasən həmin sənədlər əsasında 30 təqvim günü müddətində qərar qəbul ediləcəkdir.

Feb 17, 2017 | 03:25
In the meeting of November 30, 2016 of Academic Council of ANAS Sheki Regional Scientific Center the decision mas made about “To attestate the employees”. An order was given about creating Attestation commision by PhD on ph., doc. Y.Shukurlu, the director of the Scientific Centre on December 02, 2016. According to the order Attestation Commission has been confirmed.
At the same time, according to the order the commission was said to make the list of the employees to be involved to the attestation and to inform the employees before 15 days from the same date.
The meetings of the commission were held December 5, 19, 26, 2016 and January 16, 2017.
The attestation graphic of the employees of ANAS Sheki Regional Scientific Center was defined by the commission, was made a decision to attestate January 18, 19 and 23, 2017 and was given an individual notification to each employee before two weeks. The number of employees involving to the attestation was determined 46 people (including 7 head of the department, 4 lead researcher, 1 senior researcher, 3 junior researcher, 6 laboratory assistant, 11 laboratory workers, 14 professional and employee of scientific service area).
Totally 44 of 46 employees attestated. 1 person didn’t participate for the reason of annual vacation and 1 person of disease. For 4.11. paragraph of the decision about confirming the rules of ”Involving attestation of scientific workers in the Azerbaijan Republic” of Cabinet of Ministers if the employee don’t participate to the meeting of attestation commission for the valid reason, hisher attestation will be involved on the basis of the confirmed graphic.
Attestation paper was filled according to each epmloyee and given to the directory according to the procedure rules. According to 4.19 paragraph of the decision about confirming of the "Rules of attestation of scientific workers in the Azerbaijan Republic", th decision wil be made during 30 calendar days on the basis of the same documents.