Dosent Qüdürət Bəkirov 65 illik yubileyi münasibətilə Fəxri Fərmanla təltif olunub
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində Tut ipəkqurdunun seleksiyası şöbəsinin müdiri, bio.ü.f.d.dosent Qüdürət Bəkirovun 65 illik yubileyi münasibətilə tədbir keçirilib.
Tədbirdə Şəki Regional Elmi Mərkəzin direktoru, fil.e.d., dosent Kamil Adışirinov çıxış edərək Qüdürət Bəkirovun elmi-tədqiqat sahəsindəki xidmətlərini yüksək qiymətləndirib. Yubilyar səmərəli elmi fəaliyyəti və 65 illik yubileyi münasibətilə Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Fəxri Fərmanı ilə təltif olunub.
Tədbirdə çıxış edənlər yubilyarın uzun illər ərzində elmi fəaliyyət sahəsində qazandığı uğurlardan, peşəkarlığından və elmə verdiyi töhfələrdən bəhs ediblər. Qeyd olunub ki, Qüdürət Bəkirov öz məsuliyyətli fəaliyyəti, zəngin elmi təcrübəsi və yüksək insani keyfiyyətləri ilə həmkarları arasında böyük hörmət qazanıb.
Qüdürət Bəkirov göstərilən diqqət və yüksək qiymətə görə mərkəzin rəhbərliyinə və kollektivə təşəkkürünü bildirib, bundan sonra da elmi fəaliyyətini eyni məsuliyyət və əzmlə davam etdirəcəyini vurğulayıb.
Sonda yubilyara xoş arzular çatdırılıb, xatirə şəkilləri çəkdirilib.
Qüdürət Bəkirovu 65 illik yubileyi münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, sağlıqlı və uzun ömür arzulayır və gələcək fəaliyyətində uğurlar diləyirik.

Jun 16, 2026 | 01:00
An event was held in Sheki Regional Scientific Center of ANAS to celebrate the 65th anniversary of the head of the Mulberry Silkworm Selection department, docent Gudurat Bakirov.
Speaking at the event, the director of Sheki Regional Scientific Center, Doctor of Philology, docent Kamil Adishirinov highly appreciated Gudurat Bakirov's services in the field of scientific research. He was awarded the Honorary Decree of Sheki Regional Scientific Center for his fruitful scientific activity and on the occasion of his 65th anniversary.
The speakers at the event spoke about the successes, professionalism and contributions to science that the jubilee has achieved over the years in the field of scientific activity. It was noted that Gudurat Bakirov has earned great respect among his colleagues for his responsible activity, rich scientific experience and high human qualities.
Gudurat Bakirov expressed his gratitude to the management and staff of the center for the attention and high appreciation shown, and emphasized that he would continue his scientific activities with the same responsibility and determination.
Finally, he was conveyed good wishes, and commemorative photos were taken.
We sincerely congratulate Gudurat Bakirov on his 65th anniversary, wish him good health and a long life, and wish him success in his future activities.