26 may 2026-cı il tarixində Şəki REM-də müqəddəs Qurban Bayramı münasibətilə tədbir təşkil olunub
Tədbirdə Arxeologiya və epiqrafika şöbəsinin əməkdaşı Habil Xəlilov çıxış edərək bildirib ki, Qurban Bayramı İslam aləmində ən müqəddəs bayramlardan biri olmaqla yanaşı, həm də mərhəmət, paylaşmaq və ehtiyacı olan insanlara dəstək göstərmək kimi ali dəyərləri özündə birləşdirir. O qeyd edib ki, xalqımız əsrlər boyu milli-mənəvi ənənələrini qoruyub saxlamış, bayramları yüksək ehtiram və sevgi ilə qeyd etmişdir.
Habil Xəlilov ölkəmizdə milli-mənəvi dəyərlərə Prezident İlham Əliyev tərəfindən göstərilən diqqət və qayğını xüsusi vurğulayıb.
O, insanları xeyirxahlığa, qarşılıqlı hörmətə və birlik ruhuna səsləyən bu müqəddəs günlərdə cəmiyyətimizdə həmrəylik və sosial məsuliyyət hissinin daha da gücləndiyini bildirib, bayram münasibətilə həmkarlarını təbrik edib.

On May 26, 2026, an event was organized in Sheki RSC on the occasion of the holy Eid al-Adha
At the event, Habil Khalilov, an employee of Archaeology and Epigraphy department, said that Eid al-Adha is not only one of the most sacred holidays in the Islamic world, but also combines such high values as mercy, sharing and supporting people in need. He noted that our people have preserved their national and spiritual traditions for centuries and celebrated the holidays with great respect and love.
Habil Khalilov especially emphasized the attention and care shown by President Ilham Aliyev to national and spiritual values in our country.
He noted that during these holy days, which call people to kindness, mutual respect and a spirit of unity, the sense of solidarity and social responsibility in our society has become even stronger, and congratulated his colleagues on the occasion of the holiday.