AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində tələbələrin təcrübəsi davam edir
Şəki Dövlət Regional Kollecin İpəkçilik fakültəsinin III kurs tələbələri Şəki Regional Elmi Mərkəzində istehsalat təcrübəsi keçirlər.
Təcrübə müddətində tələbələr elmi-tədqiqat mühitində yaxından iştirak edir, müvafiq sahə üzrə praktiki bilik və bacarıqlarını inkişaf etdirirlər. Onlar mərkəzin Tut ipəkqurdunun seleksiyası şöbəsində aparılan işlərlə tanış olur, elmi metodlar və tədqiqat prosesləri barədə ətraflı məlumat əldə edirlər.
Qeyd edək ki, bu cür təcrübə proqramları tələbələrin nəzəri biliklərinin praktik fəaliyyətlə əlaqələndirilməsinə, gələcək peşə fəaliyyətinə daha hazırlıqlı olmalarına mühüm töhfə verir.

Students' experience continues in Sheki Regional Scientific Center of ANAS
The third-year students of the Sericulture Faculty of Sheki State Regional College are undergoing industrial experience at Sheki Regional Scientific Center.
During the experience, students closely participate in the scientific-research environment, develop practical knowledge and skills in the relevant field. They get acquainted with the work carried out in the Mulberry Silkworm Selection Department of the center, and obtain detailed information about scientific methods and research processes.
It should be noted that such internship programs make a significant contribution to linking students' theoretical knowledge with practical activities and to their better preparation for future professional activities.