Şəkidə “Azərbaycan təhsil tarixinə dair oçerklər” kitabı nəşr edilib
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Tarix və epiqrafika şöbəsinin və ADPU-nun Şəki filialının birgə əməkdaşlığı nəticəsində tərtib olunan “Azərbaycan təhsil tarixinə dair oçerklər” adlı 3 cildlik kitab oxucuların ixtiyarına verilib.
Kitabın tərtibçiləri pedaqoji elmlər doktoru, professor Firədun İbrahimov, tarix üzrə fəlsəfə doktorları Rahim Həsənov və Vüsal Baxışov, həmçinin ADPU-nun Şəki filialının baş müəllimi Həbibullah Manaflıdır. Elmi redaktor fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü, elmi məsləhətçi filologiya elmləri doktoru, dosent Kamil Adışirinovdur. Rəyçilər tarix elmləri doktoru, professor Anar İskəndərov və tarix üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Vurğun Məmmədovdur.
Kitabın ərsəyə gəlməsində əməyi olan hər kəsi səmimi-qəlbdən təbrik edir, gələcək elmi fəaliyyətlərində uğurlar arzulayırıq.

Feb 25, 2026 | 02:00
A 3-volume book entitled “Essays on the History of Azerbaijani Education”, compiled as a result of the joint cooperation of the department of History and Epigraphy of Sheki Regional Scientific Center of ANAS and Sheki branch of the Azerbaijan State University of Political Science, has been made available to readers.
The compilers of the book are doctor of pedagogical sciences, professor Firadun Ibrahimov, PhD in history Rahim Hasanov and Vusal Bakhishov, as well as the head teacher of Sheki branch of the Azerbaijan State University of Political Science, Habibullah Manafli. The scientific editor is doctor of philosophy in physics, docent Yusif Shukurlu, the scientific advisor is doctor of philology, docent Kamil Adishirinov. The reviewers are doctor of historical sciences, professor Anar Iskenderov and doctor of philosophy in history, docent Vurgun Mammadov.
We sincerely congratulate everyone who contributed to the creation of the book and wish them success in their future scientific activities.