AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində yanğınla mübarizə hazırlığı üzrə məşğələ keçirilib
13 ferval 2026-cı il tarixində AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində Mülki Müdafiə Qərargahının illik iş planına əsasən, yanğınla mübarizə hazırlığı üzrə növbəti məşğələ keçirilib.
Əvvəlcə Şəki REM-in direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Yusif Şükürlü çıxış edərək, məşğələnin keçirilməsində məqsədin şəxsi heyətin fövqaladə hallar zamanı baş verə biləcək yanğın prosesi haqqında ümumi məlumatlandırılması, yanğınsöndürmə üsulları və qaydalarının öyrədilməsindən ibarət olduğunu diqqətə çatdırıb.
Sonra FHN Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidmətinin Şimal-qərb Regional Yanğın Nəzarəti İdarəsinin inspektoru, daxili xidmət kapitanı Vüsal Məşədiməhərrəmovun və Şəki REM-in Mülki Müdafiə Qərargahının rəisi Yusif Rəhimovun mövzu ətrafında məruzələri dinlənilib.
Daha sonra dinləyicilər gündəliyə uyğun olaraq, məişətdə yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı maarifləndirici videoçarxı izləyiblər.
Sonda Şəki Regional Elmi Mərkəz ilə əməkdaşlığa görə FHN DYNX-nin Şimal-qərb Regional Yanğın Nəzarəti İdarəsinə Təşəkkürnamə təqdim olunub.

Feb 13, 2026 | 03:00
On February 13, 2026, the next training session on fire fighting training was held at Sheki Regional Scientific Center of ANAS, in accordance with the annual work plan of the Civil Defense Headquarters.
First, the director of Sheki RSC, PhD in Physics, docent Yusif Shukurlu, made a speech and noted that the purpose of the training was to provide general information to personnel about the fire process that may occur during emergencies, and to teach firefighting methods and rules.
Then, reports on the topic were heard by Vusal Mashadimaharramov, inspector of the North-West Regional Fire Control Department of the State Fire Control Service of the Ministry of Emergency Situations, internal service captain, and Yusif Rahimov, chief of the Civil Defense Headquarters of the Sheki RSC.
Then, in accordance with the agenda, the audience watched an educational video clip on fire safety at home.
Finally, a Letter of Appreciation was presented to the North-West Regional Fire Control Department of the Ministry of Emergency Situations for cooperation with Sheki Regional Scientific Center.