Bugün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin doğum günüdür. Onun qətiyyətli rəhbərliyi, uzaqgörən siyasəti və güclü liderliyi sayəsində Azərbaycan öz ərazi bütövlüyünü bərpa edib tarixinin şanlı səhifələrini yazıb
Dek 24, 2025 | 11:00
Prezident İlham Əliyevin doğum günü Azərbaycan xalqı və dövlətçiliyi üçün həm keçilən yolun, həm də qarşıdakı illərə yönəlmiş ümidlərin simvoludur.
Cənab Prezidenti bu əlamətdar gün münasibətilə səmimi-qəlbdən təbrik edir, ona möhkəm cansağlığı, uzun ömür və dövlətçilik fəaliyyətində yeni-yeni uğurlar arzulayırıq.

Today is the birthday of the President of the Republic of Azerbaijan, the Victorious Supreme Commander-in-Chief, Mr. Ilham Aliyev. Thanks to his decisive leadership, far-sighted policy and strong leadership, Azerbaijan has restored its territorial integrity and written glorious pages of its history
Dec 24, 2025 | 11:00
The birthday of President Ilham Aliyev is a symbol of both the path taken by the Azerbaijani people and statehood, as well as the hopes for the coming years.
We sincerely congratulate Mr. President on this significant day, and wish him good health, long life and new successes in his statehood activities.