AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşları “Müasir din təhsili modelləri: mənəvi dəyərlər və qlobal çağırışlar kontekstində” mövzusunda konfransda iştirak ediblər
Okt 24, 2025 | 05:00
Şəki Regional Elmi Mərkəzin Arxeologiya və etnoqrafiya şöbəsinin rəhbəri Elşən Abdurahmanov, şöbənin əməkdaşı Habil Xəlilov 22-23 oktyabr 2025-ci il tarixlərində Respublikası Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin, Azərbaycan İlahiyyat İnstitutunun və Mənəvi Dəyərlərin Təbliği Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən
“Müasir din təhsili modelləri: mənəvi dəyərlər və qlobal çağırışlar kontekstində” adlı beynəlxalq simpoziumda "XIX-XX əsrin əvvəllərində Şəkidə dini təhsil" mövzusunda müştərək məruzəni təqdim ediblər.

Employees of Sheki Regional Scientific Center of ANAS participated in the conference on the topic "Modern religious education models: in the context of spiritual values and global challenges"
Oct 24, 2025 | 05:00
Elshan Abdurahmanov, head of the Department of Archaeology and Ethnography of Sheki Regional Scientific Center, and Habil Khalilov, employee of the department, presented a joint report on the topic "Religious education in Sheki at the turn of the 19th-20th centuries" at the international symposium "Modern religious education models: in the context of spiritual values and global challenges" held on October 22-23, 2025, together organized by the State Committee for Work with Religious Organizations of the Republic, the Azerbaijan Theological Institute and the Foundation for the Propagation of Spiritual Values.