Şəkidə "İpək yolu" XIV Beynəlxalq Musiqi Festivalı keçirilir
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşları 04 iyul 2025-ci il tarixində Yuxarı Karvansarayda keçirilən "İpək yolu" XIV Beynəlxalq Musiqi Festivalı çərçivəsində Azərbaycanda yaşayan azsaylı xalqların xor, mahnı və rəqs kollektivlərinin çıxışlarından ibarət konsert proqramında iştirak ediblər.
Proqram talış, avar, ləzgi, molokan, tat icmalarının folklor qruplarının bir-birindən maraqlı ifaları ilə yadda qalıb.
Xatırladaq ki, üç gün davam edəcək festivalda tamaşaçılara Azərbaycan və dünya musiqi sənətinin parlaq nümunələrindən ibarət rəngarəng konsert proqramları təqdim olunacaq.

The XIV International Music Festival "Silk Road" is being held in Sheki
Employees of Sheki Regional Scientific Center of ANAS participated in a concert program consisting of performances by choirs, song and dance groups of minority peoples living in Azerbaijan within the framework of the XIV International Music Festival "Silk Road" held in the Upper Caravanserai on July 04, 2025.
The program was remembered for its interesting performances by folklore groups of the Talysh, Avar, Lezgi, Molokan, and Tat communities.
It should be noted that the three-day festival will present colorful concert programs consisting of bright examples of Azerbaijani and world musical art to the audience.