AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində 26 İyun - Silahlı Qüvvələr Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilib
İyn 25, 2025 | 03:00
Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib, torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Şəki REM-in baş direktoru, fiz.ü.f.d., dos. Yusif Şükürlü çıxış edərək hər bir dövlətin gücünü müəyyən edən, onu beynəlxalq arenada layiq olduğu mövqeyə çıxaran əsas amillərdən birinin hərbi potensialı və güclü ordusu olduğunu və Azərbaycan ordusunun bu gün öz tarixinin ən parlaq dövrünü yaşadığını vurğulayıb. O, Azərbaycan ordusunun 2020-ci ildə müasir silah növləri ilə nümayiş etdirdiyi çevik, fantastik döyüş taktikasının günümüzdə dünyanın aparıcı hərbi elmi mərkəzlərində təhlil edildiyini, öyrənildiyini və bütün bunların Azərbaycan ordusunun gücündən xəbər verdiyini diqqətə çatdırıb.
Daha sonra milli ordumuzun şücaətindən, cəsarət və yenilməzliyindən bəhs edən sənədli film nümayiş etdirilib.

An event dedicated to June 26 - Armed Forces Day was held at Sheki Regional Scientific Center of ANAS
Jun 25, 2025 | 03:00
The National Anthem of the Republic of Azerbaijan was sounded, and a minute of silence was observed in the memory of the sons of the Motherland who gave their lives for the integrity of our lands.
The Director of Sheki RSC, PhD in physics, docent  Yusif Shukurlu emphasized that one of the main factors that determine the strength of every state and elevate it to the position it deserves in the international arena is its military potential and strong army, and that the Azerbaijani army is experiencing the brightest period in its history today. He noted that the agile, fantastic combat tactics demonstrated by the Azerbaijani army in 2020 with modern weapons are currently being analyzed and studied in the world's leading military scientific centers, and that all this speaks volumes about the strength of the Azerbaijani army.
Then, a documentary film was shown about the bravery, courage and invincibility of our national army.