İyun ayının 5-də Şəki Regional Elmi Mərkəzdə Qurban bayramı münasibətilə tədbir keçirilib
Ulu öndər Heydər Əliyevin, torpaqlarımızın bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş Vətən övladlarının xatirəsi yad edilib.
Tədbiri açan Şəki REM-in baş direktoru, fiz.ü.f.d., dos. Yusif Şükürlü dini dəyərlərimizə hörmət, onların qorunub saxlanması və təbliğ edilməsinin dövlət siyasətimizin ayrılmaz tərkib hissəsi olduğunu qeyd edib, əməkdaşları qarşıdan gələn Qurban bayramı münasibətilə təbrik edib.
Sonra Tarix, arxeologiya və epiqrafika şöbəsinin əməkdaşı Habil Xəlilov Qurban bayramının milli-mənəvi həmrəyliyi, humanizmi və qardaşlığı, xeyirxahlığı və mərhəmət duyğularını əks etdirməsindən danışıb.
Sonda İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəhbəri Reyhan Mənəfovaya və Elektron xidmətlər şöbəsinin rəhbəri Namiq Abdurahmanova 2025-ci ildə göstərdikləri səmərəli və nümunəvi fəaliyyətlərinə görə Təşəkkürnamə verilib.

On June 5, an event was held at Sheki Regional Scientific Center on the occasion of Eid al-Adha
The memory of the great leader Heydar Aliyev and the sons of the Motherland who gave their lives for the integrity of our lands was commemorated.
Opening the event, the general director of Sheki RSC, PhD in phusics, docent Yusif Shukurlu noted that respect for our religious values, their preservation and promotion are an integral part of our state policy, and congratulated the employees on the upcoming Eid al-Adha.
Then, Habil Khalilov, an employee of the Department of History, Archaeology and Epigraphy, spoke about how the Eid al-Adha reflects national-spiritual solidarity, humanism and brotherhood, kindness and compassion.
Finally, Reyhan Manafova, Head of the Public Relations Department, and Namig Abdurahmanov, Head of the Electronic Services Department, were awarded Certificates of Gratitude for their effective and exemplary activities in 2025.