Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyev Qurban bayramı münasibətilə Azərbaycan xalqını təbrik edib
İyn 05, 2025 | 04:00
Hörmətli həmvətənlər!
Sizi müqəddəs Qurban bayramı münasibətilə ürəkdən təbrik edir, hər birinizə ən səmimi arzularımı yetirirəm.
Dünya müsəlmanlarının mənəvi birlik və vəhdət rəmzi olan Qurban bayramı Uca Yaradanın bəşəriyyət üçün hidayət yolu seçdiyi İslamın əsas bayramlarından biri kimi insanları həmişə bərabərliyə, qardaşlığa və fədakarlığa dəvət edir.
Cəmiyyətimizdə humanizmi və xeyirxahlıq duyğularını daha da gücləndirən Qurban mərasimləri hər il Azərbaycanda yüksək əhval-ruhiyyə və təntənə ilə keçirilir. Bu günlərdə dövlətimizin tərəqqisi, xalqımızın rifahı və əmin-amanlığı üçün dualar edilir, şəhidlərimizin nurlu xatirəsi ehtiramla yad olunur. Ümidvar olduğumu bildirirəm ki, saf niyyətləriniz, dua və diləkləriniz gerçəkləşəcək, Ulu Tanrının mərhəməti heç zaman xalqımızın üstündən əskik olmayacaqdır.
Əziz bacı və qardaşlarım!
Mübarək Qurban bayramı günlərində bir daha sizə və dünyanın müxtəlif guşələrində yaşayan bütün soydaşlarımıza səmimi təbriklərimi çatdırır, ailələrinizə xoşbəxtlik, süfrələrinizə bol ruzi və xeyir-bərəkət arzulayıram.

The president of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev congratulated the Azerbaijanis for Eid al-Adha
Jun 05, 2025 | 04:00
Dear compatriots!
I congratulate you on the occasion of the holy Eid al-Adha and convey my most sincere wishes to each of you.
Eid al-Adha, a symbol of spiritual unity and solidarity of Muslims around the world, it is one of the main holidays of Islam, when God chose the path of guidance for humanity and it always invites people to equality, brotherhood and selflessness.
Eid al-Adha ceremonies, which further strengthen humanism and feelings of kindness in our society, are held in Azerbaijan every year with high spirits and solemnity. These days, prayers are made for the progress of our state, the well-being and peace of our people, and the bright memory of our martyrs is commemorated with respect. I express my hope that your pure intentions, prayers and wishes will come true, and the mercy of God will never be lacking for our people.
My dear sisters and brothers!
On the occasion of the blessed Eid al-Adha, I once again extend my sincere congratulations to you and all our compatriots living in different parts of the world, and I wish your families happiness, abundant sustenance and blessings on your tables.