Yapon mütəxəssis Taro Savada Şəki REM-in qonağı olub
10 aprel 2025-ci il tarixində “TET International Development Co.Ltd.” şirkətinin prezidenti Taro Savada AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin qonağı olub.
Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d., dos. Yusif Şükürlü yapon iş adamını Mərkəzlə tanış edib, daha sonra yaşıl enerjinin və CO2 emissiyasının azaldılması yollarının müəyyənləşdirilməsi, gələcək perspektivlər və birgə əməkdaşlıq istiqamətində müzakirələr aparılıb.
Taro Savada qeyd edib ki, gələcəkdə buraya investrların cəlb edilməsi, investisiya qoyuluşunun artması, iqtisadi və mədəni əməkdaşlıq Azərbaycan ilə Yaponiya arasında əlaqələrin daha da möhkəmlənməsi üçün zəmin yaradacaq.
Sonda yaponiyalı qonaq tərəfindən Yusif Şükürlüyə hədiyyələr təqdim edilib, xatirə fotoşəkilləri çəkilib.

Japanese specialist Taro Sawada was a guest of Sheki RSC
On April 10, 2025, Taro Sawada, President of “TET International Development Co.Ltd.”, was a guest of Sheki Regional Scientific Center of ANAS.
Director of Sheki RSC, PhD in physics, docent Yusif Shukurlu introduced the Japanese businessman to the Center, and then discussions were held on identifying ways to reduce green energy and CO2 emissions, future prospects and joint cooperation.
Taro Sawada noted that in the future, attracting investors here, increasing investment, and economic and cultural cooperation will create a basis for further strengthening relations between Azerbaijan and Japan.