Şəki Regional Elmi Mərkəzin əməkdaşı nüfuzlu jurnalda rəyçi olub
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Elmi katibi Vəfa Atayeva Scopus elmmetrik bazasında olan "Journal of the Turkish Chemical Society Section A: Chemistry" jurnalında "Vyetnamın Long An əyalətində yetişdirilən yaşıl limon qabığından (Citrus aurantifolia) alınmış efir yağı: Kimyəvi tərkibi və bioloji fəaliyyətləri" adlı məqaləyə rəy verib.
Qeyd edək ki, 23 fevral 2024-cü il tarixində Türkiyənin TÜBİTAK təşkilatı ilə AMEA arasında elmi əməkdaşlıq müqaviləsi imzalanıb. AMEA-nın 3 jurnalı həmin nüfuzlu qurumun Ulaqbim-Dərgi Park elektron jurnallar bazasına daxil edilib. “Elektron Akademiya” şöbəsi tərəfindən AMEA-nın da Dərgi Park elektron nəşrlər şəbəkəsi yaradılıb.

An employee of Sheki Regional Scientific Center became a reviewer in a prestigious journal
Vefa Atayeva, Scientific Secretary of Sheki Regional Scientific Center of ANAS, gave a review to the article "Essential oil from green lemon peel (Citrus aurantifolia) grown in Long An province, Vietnam: Chemical composition and biological activities" in the journal "Journal of the Turkish Chemical Society Section A: Chemistry" in the Scopus scientific database.
It should be noted that on February 23, 2024, a scientific cooperation agreement was signed between the Turkish TUBİTAK organization and ANAS. 3 journals of ANAS were included in the Ulaqbim-Dergi Park electronic journal database of that prestigious organization. The "Electronic Academy" department also created the Dergi Park electronic publication network of ANAS.
We congratulate Vafa Atayeva on her scientific achievement and wish her success in her future activities.