Şəki Regional Elmi Mərkəzin əməkdaşı vebnarda iştirak edib
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Ekoloji coğrafiya şöbəsinin əməkdaşı Elvin Qarayev “"Web of Science” bazasında sosial elmlər, incəsənət və humanitar elmlər məzmunu ilə axtarışınızı daha da genişləndirin" mövzusunda vebinarda iştirak edib.
Vebinarda sosial elmlər, incəsənət və humanitar elmlər üçün mənbələrin axtarışı, seçimi və təhlili ətraflında müzakirələr aparılıb, həmçinin ədəbiyyat axtarışını genişləndirmək məqsədilə istinad naviqasiyasından istifadə üsullarının seçilməsi istiqamətində ətraflı məlumat verilib. Sonda vebnar iştirakçılarına sertifikatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, “Clarivate” şirkətinin “Web of Science Core Collection” bazası təbiət, texniki, sosial və humanitar elmlər, eləcə də incəsənət üzrə qlobal əhəmiyyətli jurnallarda, kitablarda və konfrans materiallarında dərc olunan elmi tədqiqat məqalələrini və onlar arasında istinad əlaqələrini özündə cəmləyən zəngin indeks bazasıdır.

An employee of Sheki Regional Scientific Center participated in the webinar
Elvin Garayev, an employee of the Ecological Geography Department of Sheki Regional Scientific Center of ANAS, participated in the webinar on the topic “Expand your search with the content of social sciences, arts and humanities in the "Web of Science" database”.
The webinar discussed in detail the search, selection and analysis of sources for social sciences, arts and humanities, as well as detailed information on the selection of methods for using reference navigation to expand literature search. At the end, certificates were presented to the webinar participants.
It should be noted that the "Web of Science Core Collection" database of the "Clarivate" company is a rich index database that includes scientific research articles published in globally important journals, books and conference proceedings in natural, technical, social and humanities, as well as arts, and reference links between them.