AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində Yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı təlim məşğələ keçirilib
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində Şəki REM-in Mülki Müdafiə Qərargahının təşkilatçılığı ilə Yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı təlim məşğələ keçirilib.
Təlimin keçirilməsində məqsəd kollektivə yanğın və partlayış təhlükəsizliyini təmin edən qabaqlayıcı tədbirlərin qaydalarının aşılanmasından ibarət olub.
Şimal-qərb Regional Dövlət Yanğın Nəzarəti İdarəsinin zabitləri Elşən Ədilov və Oruc Qurbanlının iştirakı ilə keçirilən tədbirdə məişətdə yanğın təhlükəsizliyi ilə bağlı müvafiq maarifləndirici məlumatlar verilib, yanğının söndürülməsi üsulları və ilkin yanğınsöndürmə vasitələrindən istifadə qaydaları izah edilib.
Bildirilib ki, hər bir iş yerində yanğınla bağlı mübarizə yolları haqqında əməkdaşların məlumatlı olması riskləri azaltmış olar. Yanğınla ilkin mübarizəyə hazırlıqlı olmaq hər bir kollektiv üzvünün üzərinə düşən ən böyük öhdəliklərdən biridir.
Təlim məşğələdə dinləyicilərin sualları cavablandırılıb, sonda mövzu ilə əlaqədar videoçarx nümayiş etdirilib.

Fire safety training was held at Sheki Regional Scientific Center of ANAS
Fire safety training was held at Sheki Regional Scientific Center of ANAS under the organization of the Civil Defense Headquarters of Sheki RSC.
The purpose of the training was to instill in the team the rules of preventive measures that ensure fire and explosion safety.
At the event held with the participation of the officers of the North-West Regional State Fire Control Department, Elshan Adilov and Oruj Gurbanli, relevant educational information was given on household fire safety, fire extinguishing methods and rules for using primary fire extinguishers were explained.
It was reported that the risks will be reduced if the employees are informed about fire fighting methods at each workplace. Being prepared for the initial fight against fire is one of the biggest responsibilities of every team member.
The audience's questions were answered in the training session, and a video on the subject was shown at the end.