Yan 17, 2024 | 03:13
18 yanvar 2024-cü il tarixində AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzində YAP Şəki REM Ərazi Təşkilatının yığıncağı keçirilib. Yığıncaqda AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin YAP Şəki REM Ərazi Təşkilatının üzvləri iştirak ediblər.
Əvvəlcə Yeni Azərbaycan Partiyasının qurucusu, ümummilli lider Heydər Əliyev və Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olan Vətən oğullarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
İclası giriş sözü ilə açan YAP Şəki REM Ərazi Təşkilatının sədri, AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin direktoru, f.ü.f.d., dos. Yusif Şükürlü YAP-ın dünənin, bu günün və sabahın partiyası olması fikrinin Azərbaycanın bugünkü inkişafında bir daha təsdiqləndiyini vurğulayıb.
Yığıncaqda YAP Şəki REM Ərazi Təşkilatının sədr müavini, Ekoloji coğrafiya şöbəsinin rəhbəri Yusif Rəhimov YAP Şəki REM Ərazi Təşkilatının illik hesabatını təqdim edib. O qeyd edib ki, Şəki REM YAP Ərazi ilk partiyanın qeydiyyatında hal-hazırda, YAP Şəki Rayon Təşkilatı ilə birlikdə aparılmış son dəqiqləşmələrə əsasən 32 nəfər müəssisədə faktiki işləyən və 5 nəfər qeydiyyatda olan, lakin işləməyən YAP üzvləri vardır. Bir nəfər partiya üzvü Məcidova Gülnarə Nadir qızı 2023-cü ilin iyul ayında vəfat etdiyinə görə YAP Şəki Rayon Təşkilatına müraciət olunub və qeydiyyatdan çıxarılıb.
Məruzəçi, həmçinin əlavə edib ki, bu il də Şəki REM-in Yap üzvləri müəssisə tərəfindən həyata keçirilən 20 Yanvar Ümumxalq Hüzn Gününün, Xocalı faciəsinin ildönümləri, 26 İyun Silahlı Qüvvələr Günü, 8 Noyabr Zəfər Günü və s. tədbirlərdə yüksək fəallıq göstəriblər.
Sonda YAP üzvləri Yevgeniya Bəkirova, Reyhan Mənəfova, Aygün İsmayılova və Elvin Qarayev Şəki REM YAP Ərazi Təşkilatının 2023-cü ildəki fəaliyyətinin qənaətbəxş qiymətləndirilməsini təklif ediblər. Təklif yekdilliklə qəbul olunub.

Jan 17, 2024 | 03:13
On January 18, 2024, a meeting of NAP Sheki RSC Territorial Organization was held in Sheki Regional Scientific Center of ANAS. The meeting was attended by the members of NAP Sheki RSC Territorial Organization of the Sheki Regional Scientific Center of ANAS.
First, the memory of Haydar Aliyev, the founder of the New Azerbaijan Party, the national leader, and the sons of the country, who were martyred for the territorial integrity of Azerbaijan, were commemorated with a minute of silence.
Opening the meeting the Chairman of Sheki RSC Territorial Organization of NAP, director of Sheki Regional Scientific Center of ANAS, PhD in physics, docent Yusif Shukurlu emphasized that the idea that NAP is the party of yesterday, today and tomorrow has been confirmed once again in the current development of Azerbaijan.
Yusif Rahimov, deputy chairman of NAP Sheki RSC Territorial Organization, head of ecological geography department, presented the annual report of NAP Sheki RSC Territorial Organization at the meeting. He noted that in the registration of the first batch of Sheki RSC NAP Territory, according to the latest clarifications made together with the NAP Sheki District Organization, there are 32 people actually working in the enterprise and 5 registered but not working NAP members. Due to the fact that one party member, Majidova Gulnara Nadir gizi, died in July 2023, the NAP Sheki District Organization was contacted and removed from the register.
The speaker also added that this year the NAP members of Sheki RSC also celebrated the January 20 National Day of Mourning, the anniversaries of the Khojaly tragedy, June 26 Armed Forces Day, November 8 Victory Day, etc. they showed high activity in the events.
In the end, NAP members Yevgeniya Bekirova, Reyhan Manafova, Aygun Ismayilova and Elvin Garayev Sheki offered a satisfactory assessment of the activity of RSC NAP Territorial Organization in 2023. The proposal was accepted unanimously.