İyl 28, 2023 | 04:00
AMEA-nın Rəyasət Heyətinin 3 dildə fəaliyyət göstərən həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” (“Наука”; “Science”) qəzetinin növbəti sayı çapdan çıxıb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin “Şimal” Elektrik Stansiyasının yeni estakadasının və su nasos stansiyalarının açılışında iştirakına dair məlumat yer alıb.
Bundan əlavə, “Ədəbi proses – 2022” elmi-yaradıcılıq müşavirəsi, “Nobel mükafatına aparan yolun dərsləri: mif, çətinliklər, uğurlar və çağırışlar” mövzusunda elmi konfransın Təşkilat Komitəsinin iclası, akademik İsa Həbibbəylinin Arxeologiya, Etnoqrafiya və Antropologiya İnstitutunun Elmi fond və ekspozisiya şöbəsinin İçərişəhərdə yerləşən Muzey sərgi zalı ilə tanışlığı, AMEA rəhbərinin TÜBİTAK-ın 60 illiyi münasibətilə professor Hasan Mandala ünvanladığı təbrik məktubu, AMEA prezidentinin MAQATE-də çalışan həmvətənimizlə görüşü, “Heydər Əliyev siyasətindən bəhs edən monoqrafiya”, “Müstəqillik dövrünün milli öndəri”, “Azərbaycanın elmi, mədəni irsini tədqiq edən sələf”, “Azərbaycan və Ermənistan arasında Qarabağ münaqişəsinin səbəbləri və nəticələri haqqında” sərlövhəli məqalələr, həmçinin rus və ingilis dillərində digər informasiyalarla tanış ola bilərsiniz.

Jul 28, 2023 | 04:00
The next issue of the newspaper "Elm" ("Наука"; "Science"), a weekly newspaper of the ANAS Presidium operating in 3 languages, has been published.
The first page of the newspaper contained information about the participation of President Ilham Aliyev in the opening of the new pier and water pumping stations of the "Shimal" Power Station.
In addition, the scientific-creative consultation "Literary process - 2022", the meeting of the Organizing Committee of the scientific conference on the topic "Lessons of the road to the Nobel Prize: myth, difficulties, successes and challenges", academician Isa Habibbayli's Institute of Archeology, Ethnography and Anthropology, Scientific fund and exposition department Acquaintance with the museum exhibition hall located in Icherisheher, the congratulatory letter addressed to Professor Hasan Mandal by the head of ANAS on the occasion of the 60th anniversary of TUBITAK, the meeting of the president of ANAS with our compatriot working at the IAEA, "Monograph on the politics of Heydar Aliyev", "National leader of the era of independence", "Azerbaijan's you can get acquainted with articles titled "On the causes and consequences of the Karabakh conflict between Azerbaijan and Armenia", as well as other information in Russian and English languages.