Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının yeni tərkibi təsdiqlənib
İyl 28, 2023 | 04:40
shrem.az science.gov.az saytına istinadən xəbər verir ki, elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının yeni tərkibi təsdiqlənib
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
“Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının yeni tərkibinin təsdiq edilməsi haqqında” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 24 fevral tarixli 936 nömrəli Fərmanının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2020, № 2, maddə 94) 1-ci hissəsində aşağıdakı dəyişikliklər edilsin:
- “Ramiz Mehdiyev” sözləri “İsa Həbibbəyli” sözləri ilə əvəz edilsin.
- “Əbülfəs Qarayev” sözləri “Adil Kərimli” sözləri ilə əvəz edilsin.
- “Oqtay Şirəliyev” sözləri “Teymur Musayev” sözləri ilə əvəz edilsin.
- “Ceyhun Bayramov – Azərbaycan Respublikasının Təhsil naziri” sözləri “Emin Əmrullayev – Azərbaycan Respublikasının elm və təhsil naziri” sözləri ilə əvəz edilsin.
- “İbrahim Quliyev” sözləri “Arif Həşimov” sözləri ilə əvəz edilsin.
- “İsa Həbibbəyli – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının birinci vitse-prezidenti” sözləri “İbrahim Quliyev – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti” sözləri ilə əvəz edilsin.

Jul 28, 2023 | 04:40
Shrem.az reports with reference to the science.gov.az website that the new composition of the State Awards Commission for science, technology, architecture, culture and literature has been approved.
Based on paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, I make a decision:
Decree No. 936 of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 24, 2020 "On the approval of the new composition of the State Awards Commission for Science, Technology, Architecture, Culture and Literature of the Republic of Azerbaijan" (Legislative Collection of the Republic of Azerbaijan, 2020, No. 2, Article 94) 1 the following changes should be made in the section:
The words "Ramiz Mehdiyev" should be replaced by the words "Isa Habibbayli".
The words "Abulfas Garayev" should be replaced by the words "Adil Karimli".
The words "Ogtay Shiraliyev" should be replaced by the words "Teymur Musayev".
The words "Ceyhun Bayramov - Minister of Education of the Republic of Azerbaijan" should be replaced by the words "Emin Amrullayev - Minister of Science and Education of the Republic of Azerbaijan".
The words "Ibrahim Guliyev" should be replaced by the words "Arif Hashimov".
The words "Isa Habibbeyli - the first vice-president of the Azerbaijan National Academy of Sciences" should be replaced by the words "Ibrahim Guliyev - the vice-president of the Azerbaijan National Academy of Sciences".
The words "Omar Eldarov" should be replaced by the words "Natig Aliyev".
The words "Natig Aliyev - People's Artist" should be replaced by the words "Omar Eldarov - People's Artist".