Şəki REM-də Elmi məqalələrin beynəlxalq standatlara uyğun hazırlanması üzrə təlimlər davam etdirilir
Avg 25, 2022 | 11:00
Biznes mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “Texnologiya və innovasiya” üzrə işçi qrupunun 2022-ci il üçün Fəaliyyət Planında qeyd olunan indikatorlar (6.1.4 Elmi və texniki məqalələr indikatoru) və AMEA-ya tapşırılan bəndlər (1.Elmi məqalələrin beynəlxalq standatlara uyğun hazırlanması üzrə təlimlərin təşkili bəndi) əsasında AMEA-nın Şəki REM-nin baş elmi işçisi, ADPU-nun Şəki filialının “Təbiət fənləri və onların tədrisi texnologiyası kafedrasının” müdiri, pedaqogika üzrə elmlər doktoru, professor F.N.İbrahimov tərəfindən tərtib edilən təlim proqramına uyğun 16-18 və 23 avqust tarixlərində ŞREM-də çalışan gənc tədqiqatçı və dissertantlara təlimati seminarlar keçirilmişdir.

The trainings on preparing Scientific articles according to international standards are continued in Sheki RSC
Aug 25, 2022 | 11:00
Indicators mentioned in the Action Plan for 2022 of the Working Group on "Technology and Innovation" of the Commission for Business Environment and International Ratings (6.1.4 Scientific and technical articles indicator) and items assigned to ANAS (1. Preparation of scientific articles in accordance with international standards) according to the training program drawn up by the chief researcher of Sheki RSC of ANAS, the head of the "Department of Natural Sciences and their Teaching Technology" of the Sheki branch of ASPU, Doctor of Sciences on Pedagogy, professor F.N.Ibrahimov, on August 16-18 and 23, instructional seminars were held for young researchers and doctoral students working at SRSC.