Okt 19, 2021 | 02:00
19.10.2021 –ci il tarixdə AMEA- nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin Elmi Şurasının növbəti iclası keçirildi. İclası açan Elmi Mərkəzin direktoru fiz.ü.f.d.,dosent Yusif Şükürlü elmi şuranın işinə uğurlar arzu edərək, gündəlikdəki məsələlərlə şura üzvlərini tanış etdi. Gündəlikdə birinci məsələ ilə bağlı elmi islər üzrə direktor müavini, b.ü.f.d. Fərhad Əzizov çıxış edərək AMEA-nın Rəyasət Heyətinin 1 oktyabr 2021-ci il tarixli 17/30 nömrəli qərarı ilə şura üzvlərini tanış etdi. Elmi Mərkəzin müvafiq şöbə rəhbərlərinə, cari ilin hesabatlarının qərarda qeyd edilən “Hesabatların hazırlanması üçün metodik təlimat”a uyğun tərtib etmələri bildirildi.Eyni zamanda 2021-ci ilin illik hesabatlarının şöbələr üzrə dinlənilməsi qrafiki ilə tanış edildilər.
Şəki REM-in Elmi katibi Elşən Abdurrahmanov gündəlikdə qoyulan ikinci məsələ üzrə Şəki REM-in dissertantlarının dissertasiya işlərinin yerinə yetirilməsinin mövcud vəziyyəti barədə məlumat verib.Sonra o,”Landşaftşünaslıq” şöbəsində vakant elmi işçi yerinə seçkilərin keçirilməsi ilə bağlı müsabiqə şərtlərini şura üzvlərinin diqqətinə çatdırıb və müvafiq qaydada seçki keçirilib.
Daha sonra “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, fil.ü.f.d. Kamil Adışirinovun “dosent” elmi adı alması üçün AAK-nə vəsatətlə bağlı məsələ müzakirə edilib və təlimata uyğun seçki keçirilərək müvafiq sənədlərin hazırlanması və təqdim olunması qərara alındı.

Oct 19, 2021 | 02:00
In 19.10.2021 the next meeting of the Scientific Council of ANAS Sheki Regional Scientific Center was held. The director of the Center PhD on physics, docent Yusif Shukurlu wished luck to the work of the council and introduced the participants with the issues on agenda. About the first issue on agenda deputy director on scientific affairs, PhD on bilogy Farhad Azizov introduced the members of the council with the decision of the Presidium of ANAS No. 17/30 dated October 1, 2021. The heads of the relevant departments of the Scientific Center were informed that the current year's reports should be prepared in accordance with the "Methodical instructions for the preparation of reports" mentioned in the decision. At the same time, they were introduced to the schedule of hearings of the annual reports for 2021 by departments.
Scientific secretary of Sheki RSC Elshen Abdurrahmanov Elshan Abdurrahmanov informed about the current state of implementation of dissertations of Sheki REM dissertators on the second issue of the agenda. Then he informed about the election for the empty place in “Landscape” department and the election was held.
Then the leading scientific worker of “Folklore and crafts” department, PhD on philology Kamil Adishirinov's application for the title of "Associate Professor" was discussed at AAK, and it was decided to hold elections in accordance with the instructions and prepare and submit relevant documents.