“18 oktyabr Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpası günü”
18 oktyabr 2021-ci il tarixdə AMEA-nın Şəki REM-də “18 oktyabr Azərbaycan Respublikasının dövlət müstəqilliyinin bərpası günü” münasibətiylə tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan Şəki REM-in direktoru fiz.ü.f doktoru, dosent Yusif Şükürlü tədbir iştirakçılarını təbrik edərək bu günün tariximizdə əlamətdar hadisələrdən biri kimi qeyd edilməsinin əhəmiyyətindən bəhs etdi. 44 günlük Vətən müharibəsində şəhid olan həmvətənlərimizin o cümlədən Şəki rayonunun şəhidləri Ramin Aydın oğlu Məmmədov və Ülfət Rüfət Oğlu Musayevin ildönümü ilə bağlı xatirəsi qeyd edildi.
Tədbirin davamında Şəki REM-in əməkdaşları biol.ü.f. doktoru Fərhad Əzizov, geo.min.ü.f doktoru Hüseyn Mustafabəyli çıxış edərək müstəqillik gününə aparan yol, müstəqilliyimizin bərpasının əhəmiyyəti, ölkə rəhbəri müzəffər ali baş komandan cənab İlham Əliyevin müstəqilliyimizin möhkəmləndirilməsi uğrunda apardığı məqsədyönlü fəaliyyəti haqqında fikirlərini tədbir iştirakçıları ilə paylaşdılar.

Oct 18, 2021 | 12:00
On October 18, 2021 in ANAS Sheki RSC the ceremony dedicated to “October 18 – the Day of Restoration of State Independence of the Republic of Azerbaijan ” was held. The director of Sheki RSC PhD on physics, docent Yusif Shukurlu congratulated to the participants and dealt with the importance of this day in our history. The memory of our compatriots killed in the 44-days Patriotic war, including the martyrs of Sheki region Ramin Aydin oglu Mammadov and Ulfat Rufat oglu Musayev was commemorated.
During the event the employees of Sheki RSC PhD on biology Farhad Azizov, PhD on geology-mineralogy Huseyn Mustafabayli spoke about the path to Independence Day, the importance of restoring our independence, the purposeful activities of the President Victorious Supreme Commander Ilham Aliyev to strengthen our independence.