Sen 02, 2021 | 11:00
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşlarının COVİD-19-a qarşı peyvənd olunması “ Sanitariya epidemioloji salamatlıq” haqqında Qanunun tələblərinə uyğun icra edilir.
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 26 iyul 2021-ci il Qərarına və “Sanitariya epidemioloji salamatlıq” haqqında Qanunun tələblərinə, həmçinin AMEA Rəyasət Heyətinin AMEA-nın strukturuna daxil olan müəssisə və təşkilatların əməkdaşlarının qorunmasının ən səmərəli yolu olan peyvəndləmənin tətbiq edilməsi ilə bağlı tövsiyəsini nəzərə alaraq, Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşlarının I və II doza peyvəndlənməsinin təşkili ilə əlaqədar tədbirlər həyata keçirilir.
01 sentyabr 2021-ci il tarixinə qədər olan rəsmi məlumata əsasən Şəki REM-in əməkdaşlarının 87 nəfərinə - 91,5% I doza, 70 nəfərinə - 73,6% I və II doza üzrə vaksin vurulması təmin edilmişdir.
Hazırda bu sahə ciddi nəzarətə götürülmüş oktyabr ayının 1- nə kimi II doza vaksin vurdurulması istiqamətində gündəlik müşahidələr aparırlar, işçilər arasında izahat işləri, maarifləndirmələr həyata keçirilir.

Sep 02, 2021 | 11:00
Vaccination against COVID-19 of ANAS Sheki Regional Scientific Center realized on the requirements of the Law on “Sanitary and Epidemiological Safety”.
Taking into account the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 26, 2021 and the requirements of the Law on "Sanitary and Epidemiological Safety", as well as the recommendation of the Presidium of ANAS on the application of vaccination as the most effective way to protect employees of enterprises and organizations, the measures are being taken to organize the first and second dose vaccinations of the employees of Sheki Regional Scientific Center.
According to the official information until September 1, 2021, 87 employees of Sheki RSC were vaccinated - 91.5% of the first dose, 70 - 73.6% of the first and second doses.
At present, the field is under strict control until October 1, the second dose of the vaccine is being monitored on a daily basis, explanatory work and awareness-raising among employees.