AMEA-nın Şəki REM-in Akt zalında müsəlman aləminin müqəddəs bayramlarından biri olan “Qurban bayramı” münasibətilə tədbir keçirilmişdir
İyl 16, 2021 | 12:40
16 iyul 2021-ci il tarixində AMEA-nın Şəki REM-in Akt zalında müsəlman aləminin müqəddəs bayramlarından biri olan “Qurban bayramı” münasibətilə tədbir keçirilmişdir. Tədbiri giriş sözü ilə açan Şəki REM-in direktoru, fiz.ü.f.d. ,dosent Y.H.Şükürlü əməkdaşları bayram münasibətilə təbrik etdi. “Landşaftşünaslıq” şöbəsinin rəhbəri g.m.ü.f.d H.Mustafabəyli “Qurban bayramı”nın sosial və dini mahiyyətindən danışaraq, müstəqil Azərbaycan Respublikasında bu istiqamətdə aparılan ardıcıl siyasətin mahiyyətindən, mövcud tolerant və multikultural mühitdən bəhs etdi.
“Tut İpəkqurdu seleksiyası” şöbəsinin rəhbəri b.ü.f.d., dosent Q.Bəkirov ,”Bitkilərin biokimyası” şöbəsinin rəhbəri bio.ü.f.d., dosent Z.Xəlilov, “Bitkilərin biomüxtəlifliyi və Genefond” şöbəsinin və Mərkəzin Həmkarlar Təşkilatının rəhbəri C.Məmmədov, “Ekoloji Biofizika” şöbəsinin rəhbəri Y.Bəkirova çıxış edərək təbriklərə qoşuldular və səmimi arzularını ifadə etdilər

Jul 16, 2021 | 12:40
The ceremony dedicated to one of the sacred holiday of muslim world “Eid al-Adha” was held in the meeting hall of ANAS Sheki RSC in July 16, 2021. The director of Sheki RSC, PhD on physics, docent Y.H.Shukurlu congratulated the employees for the holiday. Head of “Landscape” department PhD on geology-minerology H.Mustafabeyli spoke about social and religious essence of Eid, and dealt with the essence of continuous policy realized in the dependent Azerbaijan Republic, existing tolerant and multicultural environment.
Head of “The selection of mulberry silkworm” department, PhD on biology, docent G.Bekirov, head of “Biochemical of plants” department PhD on biology, docent Z.Khalilov, head of “Biodiversity of plants and Genefund”department and head of the Trade Union of the center J.Mammadov, head of “Ecological Biophysics” department Y.Bekirova also congratulated the employees.