AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin kollektivi son beş ildə
AMEA-nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin kollektivi son beş ildə (2016-2020) səmərəli fəaliyyət göstərmiş, bir çox uğur və nailiyyətlər əldə etmişdir. Belə ki, Elmi Mərkəzin alimləri, dissertantları və gənc tədqiqatçıları beş ildə ümumi olaraq 115 beynəlxalq, 26 respublika əhəmiyyətli elmi konfrans və
simpoziumlarda iştirak etmiş, 114 konfrans məqaləsi və 39 tezis dərc etdirmişlər. Əlavə olaraq, xaricdə və ölkədə çıxarılan jurnallarda 117 elmi məqalə dərc etdirilmiş, onlardan 5-i indeksli jurnallarda çap olunmuşdur.
Eyni zamanda, alimlərimiz beş ildə 23 monoqrafiya, kitab, dərslik və dərs vəsaitləri çap etdirmiş, 14 kitabın tərtibçisi və ön söz müəllifi olmuşlar.
Alimlərimiz tərəfindən bu müddət ərzində müxtəlif elmi sahələr üzrə Əqli Mülkiyyət Agentliyi tərəfindən 5 patent alınmışdır. Əldə olunan uğur və nailiyyətlər Elmi Mərkəzin bütün kollektivinin birgə fəaliyyətinin nəticəsidir.

Jul 16, 2021 | 12:36
The collective of ANAS Sheki Regional Scientific Center operated effectively in the last 5 years (2016-2020), gained many success and luck. So, the scientists, dissertates and young researchers of Scientific Center commonly participated 115 international, 26 republic importance scientific conferences and symposiums in the last 5 years, 114 conference articles and 39 theses were published. In addition, in the journals published in our country and abroad 117 scientific articles were published, 5 of them were published in indexed journals.
At the same time, our scientists were printed 23 monographs, book, textbook and teaching aids, were the author of 14 books and foreword author.
5 patents were gained by Intellectual Property Agency on different scientific fields during this time. The gained luck and achievements were the result of together action of all collective of Scientific Center.