Okt 04, 2019 | 05:09
AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin növbəti Elmı Şura yığıncağı keçirilmişdir. Yığincaqda ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini, fəlsəfə doktoru Fərhad Əzizov “2020-2025-ci illərdə ŞREM-in elmi tədqiqat işlərinin AMEA-nın təsdiq etdiyi proritet istiqaqmətlərə və ümumi yığıncağın qərarına əsasən aparılması” barədə çıxış etmışdir.
ŞREM-in elmi katibi, fəlsəfə doktoru Vuqar Abdurahmanov “ ŞREM-in şöbələrinin 2019-cu il üçün illik hesabat qrafiki” nin layihəsini müzakirəyə təqdim etmişdir. Sonra “ Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin rəhbəri, doktorant Pakizə Zakirova “Nəsimi ili ilə bağlı Zaqatalada keçiriləcək elmi praktik konfransın” gündəliyini Layihə şəklində yığıncaqda müzakirəyə vermişdir.
Daha sonra ŞREM-in direktoru, fizika üzrə fəlsəfə doktoru ,dosent Yusif Şükürlü “ Molekulyar biofizika şöbəsinin” adının dəyişdirilməsi barədə fikirlərini arqumentləşdirdi.Yığıncaqda dissertant Leyla Nuriyeva Elmi Şura qarşısında hesabat vermişdir.
Hər bir məsələ ilə bağlı geniş müzakirələr aparılmış və müvafiq qərarlar qəbul olunmuşdur. Elmi Şurada bir sıra cari məsələlərədə baxılmışdır.

On October 04, 2019 the next Scientific Council meeting of ANAS Sheki Regional Scientific Center was held
Oct 04, 2019 | 05:09
The next Scientific Council meeting of ANAS Sheki Regional Scientific Center was held. At the ceremony deputy director on scientific affairs, PhD on biology Farhad Azizov performed about “Doing scientific works of SRSC according to prior directions of ANAS and the decision of general meeting in 2020-2025 years”.
Scientific secretary of SRSC, PhD on math Vugar Abdurahmanov presented the project of “Annual report schedule of the departments of SRSC for 2019”. Then, head of “Folklore and crafts” department Pakize Zakirova discussed the agenda of “Scientific-practical conference that will held in Zagatala”.
Then, the director of SRSC, PhD on physics, docent Yusif Shukurlu shared his decision about changing the name of “Molecular Biophysics department”. At the ceremony dissertate Leyla Nuriyeva reported in front of Scientific Council.
Wide discussions were held on each issue and appropriate decisions were adopted. A number of current issues were discussed in Scientific Council.