Fev 05, 2019 | 10:37
5 fevral 2019-cu il tarixdə AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin Elmi Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. Yığıncağın müzakirəsinə 5 məsələ verilmişdir.
ŞREM-in direktoru, dosent Y.H.Şükürlü “AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzin 2018-ci il üzrə elmi və elmi –təşkilatı fəaliyyəti haqqında AMEA Rəyasət Heyətinin 25.01.2019-cu il arixli, 4/3 saylı qərarı” barədə məruzə etmişdir. Elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru F.Əzizov “ŞREM-in Elmi Şurasının 2019-cu il üçün iş planı” layihəsini təqdim etmiş, şöbə rəhbərləri 2019-cu il üzrə rəhbərlik etdikləri strukturların iş planlarının məzmunun şərhini vermişlər.
Yığıncaqda ŞREM-in direktoru, dosent Y.H.Şükürlü AMEA-nın strukturunın optimallaşdırılması və idarə edilməsinin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı təkliflərin irəli sürülməsində hər bir əməkdaşın fəal olmasını vacib saymışdır. Elmi işlər üzrə direktor müavini F.Əzizov 27 mart “Elm günü” ilə bağlı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 9 aprel 2018-ci il tarixli Sərəncamının icraçı üzrə görülməli olan işlərə diqqət yönəltmişdir.

Feb 05, 2019 | 10:37
The director of SRSC, docent Y.H.Shukurlu performed about the decision 4/3 of the Presidium of ANAS dated 25.01.2019 about scientific and scientific-organizational activities of Sheki Regional Scientific Center of ANAS for 2018. Deputy director on scientific affairs, PhD on biology F.Azizov presented the project "Work Plan for 2019 of SRSC Scientific Council ", department heads commented on the contents of the work plans of their structures for 2019, and the department heads commented the content of their work plans for 2019.
At the meeting, the director of SRSC, docent Y.H.Shukurlu emphasized active involvement of each employee in nominating proposals for optimization and management of ANAS. Deputy director of scientific affairs F.Azizov paid attention to the work carried out on the implementation of the Order of the President of the Azerbaijan Republic on April 27, 2018 about "Science Day" on March 27.