29 – 30 oktyabr 2018 – ci il tarixdə Bakı şəhərində AMEA – nın Elm Tarixi İnstitutunun ev sahibliyi ilə “Elm tarixi və elmşünaslıq: fənlərarası tədqiqatlar” mövzusunda I beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir
Okt 30, 2018 | 03:30
AMEA – nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Kamil Adışirinov konfransda “Şəki fəhləsi” qəzeti “Səbuhi” ədəbi məclisinin əsas tribunası kimi və qəzetin nəşr tarixinə bir nəzər” mövsunda məruzə etmişdir. Məruzənin tezisləri və mətnin özü konfransın yekun sənədi olan və “Elm və təhsil” nəşriyyatı tərəfindən nəşr olunmuş “Elm tarixi və elmşünaslıq: fənlərarası tədqiqatlar” mövzusunda I beynəlxalq konfrans. Beyəlxalq elmi konfransın materialları” adlı topluda nəşr olunmuşdur. Əməkdaşımıza yeni elmi uğurlar arzulayırıq.

Окт 30, 2018 | 03:30
29-30 октября 2018 году в Баку состоялась международная научная конференция под руководством Институту Истории Науки НАНА на тему: «История науки и наукаведение: межпредметные исследования»
Ведущий научный сотрудник отдела «Фольклороведения народного ремесла» ШРНЦ НАНА, доктор философии по литературе Камиль Адыширинов выступил на конференции с докладом на тему: «Газета «Шекинский рабочий» как главная трибуна литературного сообщества (мяджлиса) «Себухи» и взгляд на историю печати газеты». Тезис и сам доклад был опубликован в собраниях Международной научной конференции «История науки и наукаведение: межпредметные исследования» .Материалы международной научной конференции» являющийся заключительным документом, вышедшей из печати в типографии “Elm və təhsil” . Желаем новых научных достижений нашему сотруднику.