29 – 30 oktyabr 2018 – ci il tarixdə Bakı şəhərində AMEA – nın Elm Tarixi İnstitutunun ev sahibliyi ilə “Elm tarixi və elmşünaslıq: fənlərarası tədqiqatlar” mövzusunda I beynəlxalq elmi konfrans keçirilmişdir
Okt 30, 2018 | 03:30
AMEA – nın Şəki Regional Elmi Mərkəzinin “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin aparıcı elmi işçisi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Kamil Adışirinov konfransda “Şəki fəhləsi” qəzeti “Səbuhi” ədəbi məclisinin əsas tribunası kimi və qəzetin nəşr tarixinə bir nəzər” mövsunda məruzə etmişdir. Məruzənin tezisləri və mətnin özü konfransın yekun sənədi olan və “Elm və təhsil” nəşriyyatı tərəfindən nəşr olunmuş “Elm tarixi və elmşünaslıq: fənlərarası tədqiqatlar” mövzusunda I beynəlxalq konfrans. Beyəlxalq elmi konfransın materialları” adlı topluda nəşr olunmuşdur. Əməkdaşımıza yeni elmi uğurlar arzulayırıq.

I International scientific conference on "History of Science and Science: Interdisciplinary Studies" was held in Baku, hosted by ANAS Institute of Science History on 29th - 30th of October 2018
Oct 30, 2018 | 03:30
Leading researcher at the Folklore and Crafts Department of the Sheki Regional Science Center of ANAS, PhD in Philology, Kamil Adishinov, reported at the conference as part of the "Sheki Worker" Newspaper "Sabuhi" literary assembly and a look at the history of the newspaper. The thesis and the text itself are in the final document of I International Conference on " Materials of the International Scientific Conference, Science History and Science: Interdisciplinary Studies", published by "Science and Education" publishing house. We wish our collaborator new scientific achievements.