AMEA İqtisadiyyat İnstitutunun 60 illiyinə həsr olunmuş “İqtisadi artım və ictimai rifah” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirildi
Okt 19, 2018 | 10:41
18 oktyabr 2018-ci il tarixində AMEA İqtisadiyyat İnstitutunun 60 illiyinə həsr olunmuş “İqtisadi artım və ictimai rifah” mövzusunda beynəlxalq konfrans keçirildi.
Konfransda AMEA Şəki Regional elmi Mərkəzin əməkdaşları b.ü. PhD, dosent Q.M.Bəkirov, elmi işçi A.G.Mustafayev və elmi işçi Z.Y.Şükürova “Azərbaycanda baramaçılıq və ipəkçiliyin inkişafı və ərazi təşkilində Şəki-Zaqatala iqtisadi rayonunun rolu” mövzusunda məqalə ilə çıxış etdilər. Məqalədə regionda bu sahənin inkişafı işsizliyin aradan qaldırılmasına, əhalinin işlə təmin olunmasına, maddi rifah halının yaxşılaşdırılmasına və bununla da sosial-iqtisadi problemlərin həll olunmasına əhəmiyyətli dərəcədə təsir etməsindən bəhs edilir.

An international conference on "Economic Growth and Social Welfare" dedicated to the 60th anniversary of the Institute of Economics of ANAS was held
Oct 19, 2018 | 10:41
An international conference on "Economic Growth and Social Welfare" dedicated to the 60th anniversary of ANAS Institute of Economics was held on October 18, 2018.
At the conference, the staff of the Sheki Regional Scientific Center of ANAS took part. PhD, docent QM Bakirov, scientific worker A.G.Mustafayev and scientific worker Z.Yu.Sukurova made an article entitled "The role of Shaki-Zagatala economic region in the development of barberry and silkworming in Azerbaijan and territorial organization in Azerbaijan". The article focuses on the development of this area in the region, which helps to eliminate unemployment, to ensure employment, improve material wellbeing, and thus to address socio-economic problems.