AMEA ŞREM-in “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin kiçik elmi işçisi, AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun dissertantı Təranə Məmmədova 3-4 may 2018-ci il tarixlərində Bakı Slavyan Universiteti tərəfindən təşkil edilmiş IX Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak etmişdir
May 05, 2018 | 11:51
AMEA ŞREM-in “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin kiçik elmi işçisi, AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun dissertantı Təranə Məmmədova 3-4 may 2018-ci il tarixlərində Bakı Slavyan Universiteti tərəfindən təşkil edilmiş, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümə həsr olunmuş “Azərbaycanşünaslığın aktual problemləri” adlı IX Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak etmişdir.
Təranə Məmmədova “Azərbaycan Ədəbiyyatında Fantastik janrın problemləri” adlı məruzəsi ilə 3may tarixində bölmə iclasında çıxış etmişdir.Çıxış iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.
Məruzənin mətni konfransın materialları arasında çap olunmuş və çıxışın sonunda iştirakçıya təqdim olunmuşdur.

Младший научный сотрудник отдела «Фольклороведения и народного ремесла» ШРНЦ НАНА, диссертант института Литературы им. Низами Тарана Мамедова выступила на Международной Научной конференции проводившим Славянским Государственным Университетом 3-4 мая 2018 году.
Мая 05, 2018 | 11:51
Младший научный сотрудник отдела «Фольклороведения и народного ремесла» ШРНЦ НАНА, диссертант института Литературы им. Низами Тарана Мамедова выступила, на IX Международной Научной конференции проводившим Славянским Государственным Университетом 3-4 мая 2018 году посвященный к 95 лети до дня рождения Общенационального лидера под названием: « Актуальные проблемы Азербайджановедения».
3 мая Тарана Мамедова выступила с докладом на тему: « Проблемы фантастического жанра». Доклад был внимательно прослушан участниками конференции. Текст доклада был опубликован в материалах конференции и в конце был предъявлен сертификат.