AMEA ŞREM-in “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin kiçik elmi işçisi, AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun dissertantı Təranə Məmmədova 3-4 may 2018-ci il tarixlərində Bakı Slavyan Universiteti tərəfindən təşkil edilmiş IX Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak etmişdir
May 05, 2018 | 11:51
AMEA ŞREM-in “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin kiçik elmi işçisi, AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun dissertantı Təranə Məmmədova 3-4 may 2018-ci il tarixlərində Bakı Slavyan Universiteti tərəfindən təşkil edilmiş, Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 95-ci ildönümə həsr olunmuş “Azərbaycanşünaslığın aktual problemləri” adlı IX Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak etmişdir.
Təranə Məmmədova “Azərbaycan Ədəbiyyatında Fantastik janrın problemləri” adlı məruzəsi ilə 3may tarixində bölmə iclasında çıxış etmişdir.Çıxış iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanmışdır.
Məruzənin mətni konfransın materialları arasında çap olunmuş və çıxışın sonunda iştirakçıya təqdim olunmuşdur.

Tarana Mammadova, a junior researcher at the Department of Folklore Studies and Crafts of ANRE, Institute of Literature named after Nizami Ganjavi, participated at the IX International Scientific Conference organized by the Baku Slavic University on May 3-4, 2018
May 05, 2018 | 11:51
Tarana Mammadova, a junior researcher at the Institute of Literature named after Nizami Ganjavi of the National Academy of Sciences of Azerbaijan, participated in the 9th International Scientific Conference "Actual Problems of Azerbaijani Studies"named for the 95th anniversary of National Leader Heydar Aliyev organized by Baku Slavic University on May 3-4, 2018.
Tarana Mammadova made a speech called "Problems of the Fantasy Genre in Azerbaijani Literature" in the section meeting on 3 May. The presentation was well received by the participants.
The text of the report was printed among the materials of the conference and was presented to the participant at the end of the speech.