Apr 19, 2018 | 01:40
AMEA ŞREM-in “Folklorşünaslıq və el sənətləri” şöbəsinin kiçik elmi işçisi, AMEA Nizami Gəncəvi adına Ədəbiyyat İnstitutunun dissertantı Təranə Məmmədova 19 aprel 2018-ci il tarixində “Gəncliyin Baxış bucağından Türkiyə” Respublika Simpoziumunda iştirak etmişdir.
Simpozium Yunus İmrə İnstitutunun Bakı Avrasiya Universitetilə birgə təşəbbüsü və təşkilatçılığı ilə hazırlanmış, 16-20 aprel tarixlərində baş tutan “Türkiyə Günləri Həftəsi” çərçivəsində keçirilmiçdir.
Respublika Simpoziumu gənc tədqiqatçılara, tələbələrə Türkiyə ədəbiyyatı, tarixi, mədəniyyəti, siyasi əlaqələrinin ən müxtəlif sahələrində araşdırmalar aparılmasına imkan yaratmışdır.
Təranə Məmmədova “Namiq Kamal yaradıcılığının Azərbaycan ədəbiyyatında təzahürü” adlı məruzəsi ilə 19 aprel tarixində plenar iclasda çıxış etmişdir. Çıxış iştirakçılar tərəfindən maraqla qarşılanmış və təşkilat komitəsi tərəfindən əməkdaşımıza sertifikat təqdim olunmuşdur.

Мл. научный сотрудник ШРНЦ НАНА Тарана Мамедова выступила на Республиканском Симпозиуме «Турция через призму взгляда Молодежи»
Апр 19, 2018 | 01:40
Младший научный сотрудник  отдела «Фольклороведения и народного ремесла», диссертант Институту Литературы им. Низами Гянджеви  НАНА Тарана Мамедова 19 апреля выступила на Республиканском Симпозиуме «Турция через призму взгляда  Молодежи»
Симпозиум проходил под руководством Института Юнуса Имры, Бакинского Университета Евразии в дни  «Неделя дней Турции» проходящих 16-20 апреля 2018 года
Республиканский симпозиум позволил юным исследователям, студентам провести исследования в областях  Турецкой литературы, истории, культуры,  политических отношений.
19 апреля 2018 года Тарана Мамедова выступила на пленарном  собрании  с докладом на тему: « Проявление  в Азербайджанской литературе  творчества Намик Камала».  Доклад  был с интересом выслушан  участниками конференции и организационным  комитетом  был представлен сертификат  нашему сотруднику.