Fev 09, 2018 | 05:13
İclası giriş sözü ilə açan SREM-in direktoru f.ü.PhD Y.Şükürlü 2017-ci il üçün AMEA ŞREM-in elmi və elmi təşkilati fəaliyyəti haqqında AMEA Reyasət Heyətinin 24 yanvar 2018-ci il 3.4 saylı qərarı barədə məlumat verərərək bildirdi ki, bütün sahələr üzrə 2017-ci ildə icra edilmiş tədqiqatlar Rəyasət Heyəti tərəfindən yüksək qiymətləndirilmiş və bəyənilmişdir.
ŞREM-in Elmi katibi r.ü. P.h.D V.Abdurahmanov Elmi Şuranın yeni tərkibini açıqladı.17 nəfərdən ibarət yeni tərkib təsdiqləndi. Həmçinin AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzi üçün Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə dissertanturaya qəbul üçün büdcə hesabına təsdiqlənmiş yerlərin siyahısı açıqlandı. 2018-ci il üçün ŞREM – in 9 əməkdaşı AMEA – nın 9 elmi tədqiqat institutlarında(hər birində bir yer olmaqla) təhsilini davam etdirəcək.
ŞREM- in elmi işlər üzrə direktor müavini b.ü. PhD F.Əzizov çıxış edərək ŞREM – in şöbə rəhbərlərinin və elmi işçilərinin 2018 – ci il üçün iş planlarına dair məruzə etdi. Hər bir şöbənin və elmi işçilərin 2018 – ci il üçün nəzərdə tutulmuş iş planları dinlənildi və təsdiq olundu.
ŞREM – in Attestasiya Komissiyasının üzvü P. Zakirova AMEA ŞREM –in Elmi Şurasının 30 noyabr 2017 – ci il tarixli yığıncağında Elm haqqında AR qanununun 6.024 bəndində qeyd olunmuş “Elmi işçilərin, mütəxəsislərin və elmi xidmət sahəsi işçilərinin attestasiyanın təşkil edilməsi” müddəasının tələbinə əsaslanaraq “əməkdaşların attestasiyasının keçirilməsi haqqında” qərarın icrası haqqında hesabat verdi. Attestasiyanın nəticələrinə əsasən işçilərin bütün əksəriyyətinin tutduğu vəzifəyə uyğun olduğu müəyyən olunmuşdur. Attestasiyaya cəlb olunan əməkdaşların bir neçəsinin əməyin ödənilmə dərəcəsinin və vəzifəsinin artırılması barədə təklif verilmişdir.

Feb 09, 2018 | 05:13
The director of SRSC PhD on physics Y.Shukurlu informed about the decision number 3.4 of January 24, 2018 of ANAS Presidium on scientific and scientific organizational action of ANAS SRSC and noted that the executed researches in 2017 on all fields were valued and approved highly.
The scientific secretary of SRSC PhD on math. V.Abdurahmanov explained the new membership of the Scientific Council. The new membership consisting of 17 people was affirmed. The list of the affirmed places for entering dissertation on the preparation of Philosophy Doctor for ANAS Sheki Regional Scientific Center was also explained. For 2018, 9 employees of SRSC will continue their education in 9 scientific research institutes (one place in each institute) of ANAS.
Assistant director on scientific affairs of SRSC, PhD on biology F.Azizov performed about work plans of department heads and scientific workers of SRSC. Work plans of each department and scientific worker for 2018 were listened and affirmed.
The membership of the Attestation Commission of SRSC P.Zakirova reported about the execution of the decision of “About the attestation of employees” based on the requirement of “Organizing the attestation of scientific workers, specialists and scientific service workers” which noted in the item of 6.024 of the Azerbaijan Republic law about Science in the assembly of Scientific Council of ANAS SRSC dated November 30, 2017. According to the results it has been determined that most of the employees are appropriate to their position. It has been offered about increasing wage rate and position of some employees.