Sen 27, 2017 | 11:32
ŞREM-in elmi işlər üzrə direktor müavini, biologiya üzrə PhD F.Əzizov AMEA-nın yeni hazırlanan bukletinə materialların hazırlanıb Elm və Təhsil idarəsinə təqdim edilməsinə dair məruzəsi dinlənildi.
ŞREM-in”Landşafşünaslıq”şöbəsinin rəhbəri g.m.ü.PhD H.Mustafabəylinin “Geokimya terminlərinin izahlı lüğəti” kitabının çap verilməsinə dair qərar qəbul edildi.
ŞREM-in “Tarixi irs və Etnoqrafiya” şöbəsinin rəhbəri R.Həsənov “Şəki Yuxarı Baş dövlət Tarixi Memarlıq Qoruğu”nun direktoru Təranə Abdullayeva tərəfindən hazırlanmış Qoruq ərazisində yerləşən tarixi mədəniyyət abidələri, sənətkarlığı, məhəllələri və təbiəti haqda toplanmış materiallara dair məlumat verdi və yekun rəyi təqdim etdi.
ŞREM-in Attestasiya Komissiyasının məlumatı dinlənildi.
Həmçinin ŞREM “Bitkilərin Genofondu və Biomüxtəlifliyi” şöbəsinin rəhbəri vəzifəsinə elmi işçi Coşqun Məmmədovun seçilməsi, ŞREM Ekoloji Coğrafiya şöbəsinə aparıcı elmi işçi yerinə kiçik elmi işçi Aygün İsmayılovanın seçilməsi barədə qərar qəbul edildi.

Сен 27, 2017 | 11:32
22 сентября 2017 года в ШРНЦ НАНА проведено очередное собрание Научного Совета. На собрании ученый секретарь ШРНЦ НАНА В.Абдурахманов представил полугодовой отчет за 2017 год.
Зам. директор по научной части ШРНЦ НАНА доктор философии по биол. наук Ф.Азизов выступил с темой о подготовки и представлении материалов в Управление Науки и Образования для создания новых буклетов НАНА.
Принято соглашение о представлении к печати книги « Пояснительный Словарь Геохимических терминов» зав.отдела «Ландшафтоведение» ШРНЦ НАНА доктора философии по геол. мин. Наук Г. Мустафабейли.
Зав. отделом «Историческое наследие и Этнография» ШРНЦ НАНА Р.Гасанов в своем выступлении ознакомил собравшихся о собранных материалах директором «Главного государственного Архитектурно Исторического Заповедника Шеки ЮхарыБаш» Т.Абдуллаевой по исторически - культурных памятникам ,о ремесле, о кварталах и о природе территории находящейся в заповеднике и представил отзыв по проведенной работе.
Выслушали сообщение Аттестационной Комиссии ШРНЦ.
Приято постановление о назначении на должность зав. отделом «Генофонд и Биоразличия Растений» ШРНЦ научного сотрудника Дж. Мамедова и о назначении вместо ведущего научного сотрудника отдела «Экологической Географии» младшей научной сотрудницы А. Исмаиловой.