ŞREM-in əməkdaşları Özbəkistana səfər edəcək
ŞREM-n əməkdaşları 27-28 iyul 2017-ci il tarixdə Özbəkistanın Margilan şəhərində keçiriləcək Beynəlxalq elmi-texniki konfransda “Biosintez prosesində fibroinin miqdarının artırılması perspektivləri” adlı məruzə ilə iştirak edəcəklər.
Konfrans Özbəkistan Təbii Liflər Elmi Tədqiqat İnstitutu “Özbəkipəksanat” Assosiasiyası tərəfindən “ Toxuculuq sənayesi müəssisələrində istehsalın təşkilində elmi inteqrasıyanın əhəmiyyəti və aktual problemlerin həlli” adı atında keçirilir və Özbəkistan Təbii Liflər Elmi Tədqiqat İnstitunun yaradılmasının 80 illiyinə həsr olunub. Müasir dövrdə ipəkçiliyin inkişafı və aktual problemlerin beynəlxaq səviyyədə araşdırılması və öyrənilməsinə xidmət edir.

Сотрудники ШРНЦ поедут в Узбекистан.
Сотрудники ШРНЦ должны участвовать на международной научно-технической конференции проходившей 27-28 июля 2017 года в городе Маргилане Узбекистанской республики со статьей под названием: «Перспективы повышения количества фиброина в процессе биосинтеза».
Конференция проводится под названием значение интеграции науки и решение актуальных проблем при организации производства в предприятиях текстильной промышленности научно-исследовательским Институтом Натуральных волокон и Асоссиацией «Узбекипаксаноат» посвященный 80-и летию УНИИНВ (Узбекский научно исследовательский институт натуральных волокон) и служит для развития шелководства, разрешения и изучения актуальных проблем на международном уровне