ŞREM-in əməkdaşları Özbəkistana səfər edəcək
ŞREM-n əməkdaşları 27-28 iyul 2017-ci il tarixdə Özbəkistanın Margilan şəhərində keçiriləcək Beynəlxalq elmi-texniki konfransda “Biosintez prosesində fibroinin miqdarının artırılması perspektivləri” adlı məruzə ilə iştirak edəcəklər.
Konfrans Özbəkistan Təbii Liflər Elmi Tədqiqat İnstitutu “Özbəkipəksanat” Assosiasiyası tərəfindən “ Toxuculuq sənayesi müəssisələrində istehsalın təşkilində elmi inteqrasıyanın əhəmiyyəti və aktual problemlerin həlli” adı atında keçirilir və Özbəkistan Təbii Liflər Elmi Tədqiqat İnstitunun yaradılmasının 80 illiyinə həsr olunub. Müasir dövrdə ipəkçiliyin inkişafı və aktual problemlerin beynəlxaq səviyyədə araşdırılması və öyrənilməsinə xidmət edir.

The employees of SRSC will visit Uzbekistan
The employees of SRSC will perform in International scientific-technical conference with the theme of ““Increasing perspectives of the amount of fibroin in biosynthesis” that will held in Uzbekistan, Margilan on 27-28 July, 2017.
The conference is held under name of “The importance of scientific integration and the solution of actual problem in the organization of production in weaving industry institutions” by “Uzbekipeksanat” association of Uzbekistan Natural Fibers Scientific Research Institute and dedicate to 80th anniversary of the foundation of Uzbekistan Natural Fibers Scientific Research Institute. It serves the development of sericulture in moderm life and researching and learning actual problems in international level.