"İqlim dəyişiklikləri və kimyəvi reagentlər - ipəkçilikdə yeni axtarışlar" mövzusunda beynəlxalq konfrans keçiriləcək
Mart 27, 2017 | 10:27
2-7 aprel tarixlərində Şəkidə Qara dəniz, Xəzər dənizi və Mərkəzi Asiya Ölkələrinin İpəkçilik Assosiasiyasının (BACSA) VIII beynəlxalq konfransı keçiriləcək.
AMEA və onun Şəki Regional Elmi Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutacaq konfrans "İqlim dəyişiklikləri və kimyəvi reagentlər - ipəkçilikdə yeni axtarışlar" mövzusuna həsr olunub.
Tədbirdə Türkiyə, Rusiya, Gürcüstan, Özbəkistan, Rumıniya, Bolqarıstan, Çin və Tailanddan nümayəndələr iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, assosiasiya 2005-ci ildə Özbəkistanda yaradılıb və 21 üzvü var. Təşkilatın Azərbaycan üzrə koordinatoru AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin direktoru, fizika-riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Yusif Şükürlüdür.

International conference would be held on the theme of "Climate changes and chemical reagents - new searches in sericulture"
Mar 27, 2017 | 10:27
On 2-7 April VIII international conference of Black sea, Caspian sea and Central Asiya countries would be held in Sheki.
The happening conference with the organization of ANAS and Sheki Regional Scientific Center had been dedicated to the theme of "Climate changes and chemical reagents - new searches in sericulture".
The delegates from Turkey, Russia, Georgia, Uzbekistan, Romania, Bulgaria, China and Thailand will participate in the meeting.
We should note that, the association has been created in Uzbekistan in 2005 and it has 21 members. The coordinator of the organization on Azerbaijan is the director of ANAS Sheki Regional Scientific Center, PhD on physics-mathematics Yusif Shukurlu.