İyl 17, 2016 | 04:13
İyulun 16-da AMEA İqtisadiyyat İnstitutunda“Kreativ iqtisadiyyat” Diskussiya Klubunun növbəti toplantısı keçirilmişdir. Diskussiyada institutun əməkdaşları ilə yanaşı Vergilər Nazirliyinin, Azərbaycan Dövlət Neft Akademiyasının, Bakı Dövlət Universitetinin, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin təmsilçiləri iştirak etmişlər.
Toplantıda “Azərbaycan iqtisadiyyatının dayanıqlı inkişaf modeli” mövzusunda məruzə edən M.Əyyubov ölkə üzrə məcmu məhsul buraxılışına təsir edən amilləri qruplaşdırmaqla, uzunmüddətli dövrdəiqtisadiyyatın silsiləli (tsiklik) dinamik fəaliyyətindən, daxili və xarici təsirlər nəticəsində müvazinətini itirib, sonda yenidən müvazinət halına qayıda bilməsindən danışmışdır.
Diskussiyada çoxsaylı suallar səslənmiş və cavablandırılmış, qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Jul 17, 2016 | 04:13
On July 16, the next meeting of "Creative Economy" discussion club was held in ANAS the Institute of Economics. Besides the employees of the Institute,the representatives of the Ministry of Taxes, Azerbaijan State Oil Academy, Baku State University, Azerbaijan State Economic University took part in the discussion.
In the meeting M. Eyyubov making a report on the theme of "A sustainable development model of the economy of Azerbaijan " spoke about cyclical dynamic action of economics in long-term period, overbalancing as a result of internal and external impacts, and again returning its previous situation classifying the factors affecting the total shipping products according to the country.
In the discussion a lot of questions were sounded, and answered, exchanging opinions took place around the statements made mutual interest.